Kulüp Başkanı Eyüp Boynukalın, hafta sonu oynanan Kürkçülerspor maçının ardından bir açıklama yaparak, ligden çekileceklerini ve TFF'ye başvurularını 28 Kasım Salı günü yapacaklarını duyurmuştu.

Boynukalın, bu açıklamasının haber olmasının ardından birçok telefon aldığını ve ligden çekilmemeleri gerektiği konusunda taleplerde bulunulduğunu ifade ederek “Çekilmeyin diyorsunuz, e hadi o zaman bu takımı destekleyin. Bu gebi destek olmadan nasıl ileri gidebilir” diyerek sitemde bulundu.

Boynukalın, “Dün maçtan sonra yaptığımız paylaşımdan ve haber sitelerinin girdiği haberlerden sonra arayan soran herkese teşekkür ederiz. Tüm Karaman için geçerli çekilmeyin diyorsunuz hadi destekleyin. Bir deplasmanın kulübe maliyeti 60 bin lira. Federasyon bize konaklama ücreti olarak 6 bin destek, yol yardımı içinse kilometre başı 7.5 lira ücret ödüyor. Daha biz kulüp olarak federasyondan bir lira ödeme almadık. Bu şartlarda bu gemi destek olmadan nasıl ileriye gidebilir siz söyleyin biz yapalım ya da gelin destek olun hep beraber yapalım. Bizim kapımız her türlü teklife açık. Takımın sahaya çıkması için destek lazım. Vali beyimizin, belediye başkanımızın, fabrika sahiplerinin, esnafın, otel sahiplerinin, siyasi parti il başkanları, meclis üyeleri ve İl Özel İdaresinin desteği lazım. Yoksa iki üç kişinin gayretiyle olmaz” dedi.