Gençlik Merkezinin Gönüllü Gençleri Adana’yı Gezdi Foto Galeri: Gençlik Merkezinin Gönüllü Gençleri Adana’yı Gezdi

Karaman’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Gençlik Merkezi koordinesinde devam eden "Anadoluyuz Biz" projesi Karamanlı yüzlerce genci farklı şehirlerin tarihi ve kültürel dokularıyla buluşturmaya devam ediyor.

Tamamen ücretsiz olarak düzenlenen gezilerden yararlanmak isteyen gençlerin gençlik merkezi üyesi olmaları ve gezi programlarına başvuru yapmaları yeterli oluyor. Gençlik merkezi bünyesinde farklı şehirlerin tarihi ve doğal güzelliklerini görme fırsatı bulan gençlik merkezi üyelerinin bu haftaki durağı Adana oldu. 3 gün süren programda gençlik merkezi üyesi 20 genç Adana’yı gezme fırsatı buldu.

İlginin yoğun olduğu gezi programında gençler öncelikle Adana GSB Yurtlarında kalan depremzede çocuklarla bir araya geldi. Depremzede çocuklara çeşitli hediyeler veren gençler, psikososyal destek vermek amaçlı çeşitli etkinlikler düzenlediler. Daha sonra esnaf, huzurevi ve çocuk evlerini ziyaret eden gençler, Adana Sabancı Câmii, Taş Köprü, Adana Sinema Müzesi gibi tarihi ve kültürel zenginliklerini görme fırsatı buldular.

Ziyaretin son gününde Şehitlik ziyareti gerçekleştiren gönüllü gençler ayrıca çevre temizliği etkinliği düzenleyerek, kuşlar için yemlik astılar. Gezi sırasında bol bol fotoğraf çektirip Adana’yı gezen gençler böyle bir projeyi hayata geçirdiği için Gençlik ve Spor Bakanlığına da teşekkür ettiler.

Gönüllü gençlerin düzenlenen gezilerle farklı illerin tarihi ve kültürel zenginliklerini yerinde görme fırsatı bulduklarını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, "Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından hayata geçirilen projelerle gençlerimizin tarihi ve kültürel yönden zengin çevre iller ile kendi il ve ilçelerini daha yakından tanımalarını, buralarda yaşayan akranlarıyla tanışmalarını ve gençlerimiz arasında diyaloğun arttırılmasını amaçlıyoruz. Gençlik merkezimiz bünyesinde düzenlenen etkinlikler ile gençlerimiz kendilerini geliştirme fırsatı bulurken, bu sayede hayatın, okulun ve sınavların koşuşturması içinde yaşadıkları stresi, en aza indirme şansını yakalamış oluyorlar" dedi.