banner597

13. Karadeniz Baroları Genişletilmiş Başkanlar Toplantısı

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, “Bizi vurabilirler, bizi kırabilirler ama yüce Türk milletinin önünde and içiyorum bizi asla eğip bükemeyeceklerdir” dedi.Karabük’ün Safranbolu ilçesinde bir otelde düzenlenen Karadeniz...

banner491
13. Karadeniz Baroları Genişletilmiş Başkanlar Toplantısı
banner567

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, “Bizi vurabilirler, bizi kırabilirler ama yüce Türk milletinin önünde and içiyorum bizi asla eğip bükemeyeceklerdir” dedi.

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde bir otelde düzenlenen Karadeniz Baroları Genişletilmiş Başkanlar Toplantısı’na katılan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, basın toplantısı düzenledi. Türkiye Barolar Birliğinin isminden ’Türkiye’ isminin çıkarılmasını eleştiren Feyzioğlu, Türkiye Barolar Birliğinin her koşulda ve her tehdite karşı dönemsel olarak değil, ilkesel olarak en milli duruşu sergilediğini ifade etti. Feyzioğlu, olağanüstü toplanan yönetim kurulunun oy birliğiyle 24 Şubat tarihinde tüm baro başkanlarını, baroları, Türkiye Barolar Birliği delegelerini, seçilmiş tüm kurullarını ve tüm meslektaşları Ankara’da yüksek katılım dikkate alınarak belirlenecek uygun bir salonda olağanüstü toplantıya davet etme kararı aldığını da açıkladı. Feyzioğlu, “Toplantının tüm organizasyonu için başkanlık divanı tam yetkilendirilmiştir. Türkiye Barolar Birliği, barolarımız ve tüm avukatlarımız varlık sebebimiz olan Türk milletine emanettir. Yönetim kurulumuz bu kararı oy birliği ile almıştır. Her hesabın üzerinde yüce Rabbimin daha büyük bir hesabı vardır. Can borcumuz Cenab-ı Allah’adır. Namus borcumuz Türk milletinedir. Bundan başka hiç kimseye hiçbir borcumuz ve eyvallahımız yoktur. Ağzımızdan çıkacak son sözler, son nefesimiz doğruları Türk milletine anlatmak için harcanacaktır. Bizi vurabilirler, bizi kırabilirler ama yüce Türk milletinin önünde and içiyorum bizi asla eğip bükemeyeceklerdir. Yüreği bizimle atan milyonlarca Türk vatandaşının yüreğinde kazılıdır bizim Türkiye ismimiz. Onu da hiç kimse hiçbir kanunla silemeyecektir. And içeriz, and olsun. Dilerim aklı selim galip gelir” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner600

banner618

banner601

banner612

banner590