banner464

66. Uluslararası Frankfurt Otomobil Fuarı

-Subaru'nun yeni nesil Sport Tourer modeli LEVORG'un Avrupa prömiyeri, Frankfurt Otomobil Fuarı'nda gerçekleştirildi

66. Uluslararası Frankfurt Otomobil Fuarı

-Subaru'nun yeni nesil Sport Tourer modeli LEVORG'un Avrupa prömiyeri, Frankfurt Otomobil Fuarı'nda gerçekleştirildi

15 Eylül 2015 Salı 12:43
32 Okunma
66. Uluslararası Frankfurt Otomobil Fuarı

İSTANBUL (AA) - Subaru'nun yeni nesil Sport Tourer modeli LEVORG, Frankfurt Otomobil Fuarı'nda tanıtıldı.

Subaru'dan yapılan açıklamaya göre, spor otomobiller konusunda uzun yıllara dayanan deneyimi olan marka, LEVORG modelinin Avrupa prömiyerini 66. Uluslararası Frankfurt Otomobil Fuarı'nda gerçekleştirdi.

Şık ve sportif bir tasarıma sahip olan otomobil, üstün performansı ve güvenlik özellikleriyle de Subaru'nun zengin mirasını zirveye taşıyor. 5. nesil Legacy modelinin yerini alacak olan LEVORG, WRX'in DNA'sında bulunan sportif sürüş zevkini Legacy'nin kullanışlılığı ve geniş iç mekan konforuyla harmanlıyor.

LEVORG ismi Legacy, Revolution ve Touring (Miras, Devrim ve Gezi) isimlerinin birleşiminden oluşuyor. Sportif özelliklerle kullanışlılığı birleştiren LEVORG, ön tasarımını Subaru WRX STI'dan alıyor. Yeni model, kullanışlı teknolojisinin yanı sıra sürüş güvenliği ve çevre dostu özellikleriyle de günümüzün beklentilerine yanıt veriyor.

 

-Sport tourer sınıfına yeni bakış açısı

 

Subaru, LEVORG'u geliştirirken sürüş keyfi, uzun mesafelerde rahat sürüş için güvenlik ve çok yönlülüğü birleştirerek sport tourer sınıfına yeni bir bakış açısı getirdi. Özellikle uzun mesafelerde yolcuların rahatlığını sağlamak için aracın gelişmiş özellikleri geniş bir kabinle birleştirildi. LEVORG'un gövde boyutları bir Sport Tourer modelinin kolay kullanım özelliğini korurken, geniş iç alanı ve kullanıcı dostu bagajıyla konfor sunuyor.

Tavanın alçak arka kenarı önden arkaya doğru zarif bir siluet oluştururken geniş bagaj alanını da beraberinde getiriyor. Şık ve spor tasarım, spor bir otomobile uygun biçimde yüksek performans sağlıyor. Burun konisi, Subaru'nun kendine özgü altıgen ızgarasının bulunduğu ön kısmın dinamik, üç boyutlu yapısını vurguluyor.

Otomobilin şahin gözü farları, sert bir bakış atıyormuş hissi veriyor. Kabin içinde yüksek kalite ve üstün işlevsellik öne çıkıyor. Piyano siyahı yüzeyler, metalik vurgular ve krom parçalar yüksek kaliteye sahip bir alanda buluşuyor.

 

-Avrupa Pazarı ile aynı anda Türkiye'de

 

Geçen yıl Japonya'da gerçekleşen lansmanın ardından Avrupa pazarına uygun versiyonu geliştirilen LEVORG, Avrupa ile eşzamanlı olarak Türkiye'de satışa sunuluyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Subaru Genel Müdürü Halil Karagülle, şunları kaydetti:

"Mevcut Crossover ve SUV gamına ilave olarak Subaru'nun 'Boxer Motor' ve 'Simetrik Sürekli Dört Çeker' gibi genetik özelliklerini bünyesinde bulunduran, hem sportif hem günlük kullanıma uygun, ailelerin de tercih edebileceği çok yönlü Sport Tourer modeli LEVORG'u Avrupa ile aynı anda satışa sunuyoruz.

170 BG'lik 1.6 litre direkt enjeksiyonlu turbo motora sahip olan LEVORG, geniş bagaj hacmi, sportif kullanımı, geliştirilmiş güvenlik özellikleriyle geniş bir tüketici kitlesine hitap ediyor. Bünyesindeki üstün özellikleri ile benzersiz bir model olan LEVORG'un cazip fiyat seviyesiyle de pazarda çok rekabetçi bir konumda olacağına inanıyorum."

Yorumlar