banner629

Abd’li Sahe’nin Son İsteği Yerine Getirildi

Muğla’nın Bodrum ilçesinde hayatını kaybeden ABD’li kadın vasiyeti üzerine Bodrum’da defnedildi.6 yıldır Bodrum’da yaşayan tasarımcı Sahe Öztopaloğlu vasiyeti üzerine Bitez mahallesinde bulunan Bitez mezarlığına defnedildi. Hıristiyan...

banner491
Abd’li Sahe’nin Son İsteği Yerine Getirildi
banner567
Muğla’nın Bodrum ilçesinde hayatını kaybeden ABD’li kadın vasiyeti üzerine Bodrum’da defnedildi.

6 yıldır Bodrum’da yaşayan tasarımcı Sahe Öztopaloğlu vasiyeti üzerine Bitez mahallesinde bulunan Bitez mezarlığına defnedildi. Hıristiyan olan 65 yaşındaki Sahe Öztopaloğlu, İzmir’den gelen Rahip tarafından Hıristiyan geleneklerine göre defnedildi.

DOĞUM GÜNÜNÜ KUTLAYIP ÖLDÜ

Bodrum’da defnedilen Öztopaloğlu ölmeden önce eşi Can Topaloğlu’nun doğum gününü kutladığı ve daha sonra yaşamını yitirdiği öğrenildi. Gündoğan mahallesinde 6 yıldır oturan Öztopaloğlu’nun ölümünün ardından Bodrum’a gömülmek istediği öğrenildi. Eşinin son istediğini yerine getiren Can Öztopaloğlu, eşinin öldüğü gün doğum gününü kutladığını söyleyerek “Eşim Bodrum’u çok severdi. 6 yıldır Bodrum’da oturuyoruz. Eşim doğum günümü kutladı ve yattık sabah kalktığımızda ölmüştü. Vasiyeti Bodrum’a gömülmekti bizde bu vasiyeti yerine getirdik. İzmir’den bir Rahip geldi ve bizim adetlerimize göre defnedeceğiz” dedi.

Vasiyeti üzerine Bodrum’a defnedilen Sahe için İzmir’den rahip geldi. Bodrum cenaze işleri müdürlüğünün aracı ile Bitez Yabancılar mezarlığına getirilen Sahe, Hristiyan geleneklerine göre defnedildi. Ailesi ve yakınları Sahe’nin defnedilmesi sırasında gözyaşlarını tutamadı. Rahip tarafından okunan duaların ardından Sahe son yolculuğuna uğurlandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner654

banner653

banner612

banner590