banner464

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Atalay:

KIRIKKALE (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay, "2011'den beri devam eden yüzde 50 bandımız vardı. Bazen bunun üzerine çıkarız bazen de biraz altına düşeriz. Yerel seçimlerde altına düştük. Dolayısıyla şimdi biraz...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Atalay:

KIRIKKALE (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay, "2011'den beri devam eden yüzde 50 bandımız vardı. Bazen bunun üzerine çıkarız bazen de biraz altına düşeriz. Yerel seçimlerde altına düştük. Dolayısıyla şimdi biraz...

05 Mayıs 2015 Salı 17:20
48 Okunma
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Atalay:

KIRIKKALE (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay, "2011'den beri devam eden yüzde 50 bandımız vardı. Bazen bunun üzerine çıkarız bazen de biraz altına düşeriz. Yerel seçimlerde altına düştük. Dolayısıyla şimdi biraz altındayız ama rahat tek başına iktidar olacak konumdayız" dedi.

Atalay, partisinin seçim bürosu ziyaretinde gazetecilere yaptığı açıklamada, tekrar büyük seçim kampanyası yaşadıklarını, ülkenin her köşesinde milletvekillerinin, adayların ve partililerin çalıştığını söyledi.

AK Parti'nin her zaman parlak bir kampanya yürüttüğünü belirten Atalay, "İyi, huzurlu ve olay olmadan bir seçim kampanyası yürüyor. Hükumet olarak çabamız seçim güvenliğini sağlamak. Bu manada da ülkemizde şu anda bir sorun yok. Bütün dileğimiz seviyeli bir kampanya olsun. Birbirini incitmeyen, hakaret etmeyen, rahatsız etmeyen ama eleştiriyi sonuna kadar yapan kampanya olsun" diye konuştu.

Atalay, yaptıkları kamuoyu yoklamalarıyla toplumun nabzını çok iyi tuttuklarını ve seçim olmasa da her ay düzenli olarak kamuoyu yoklamaları ve araştırmaları yaptırdıklarını ifade etti.

Son dönemde haftada bir kamuoyu yoklaması yaptırdıklarını vurgulayan Atalay, "Bu hafta büyükşehirlerimizi bir daha çalışıyoruz. Daha önce aday belirleme sürecinde bütün illerimiz için ayrı ayrı araştırma yapmıştık. Şimdi büyükşehirler sonra da diğer illerimizi yapacağız" dedi.

Atalay, çok rahat tek başına iktidar olacaklarını savunarak, "2011'den beri devam eden yüzde 50 bandımız vardı. Bazen bunun üzerine çıkarız bazen de biraz altına düşeriz. Yerel seçimlerde altına düştük. Dolayısıyla şimdi biraz altındayız ama rahat tek başına iktidar olacak konumdayız. Bu bilinçle çalışıyoruz. Diğer partilerin araştırma sonuçlarında çok fazla açıklamak istemiyorum çünkü bazen rahatsız oluyorlar" diye konuştu.

- "Biz unutan parti değiliz"

Beşir Atalay, muhalefetin emeklilerle ilgili açıklamalarına da değinerek, kendilerinin bütün emekliler ve vatandaşlarla ilgili çok büyük bir duyarlılık sergilediklerini ifade etti.

2011 yılında kendilerinin de çabasıyla bir İntibak Yasası'nı çıkarttıklarını vurgulayan Atalay, "Emeklilerimizin bir kısmı ondan faydalanmıştı. Şimdi yine aynı çalışmalar içerisindeyiz. Biz ucuz vaatlerle seçime girmeyiz. O zaman da Recep Tayyip Erdoğan'ın bir ilkesi vardı. Yani rüşvet gibi seçim vaatleriyle seçime girmeyiz. Yapacağımızı tutarlı bir şekilde seçim beyannamesinde ifade ettik. Emeklilerle ilgili 1 Temmuz'dan itibaren bir ödeme planı yapıldı. Hükumet bir karar aldı. Onu da Başbakanımız açıklamıştı. Onun dışında intibaklar emeklilerin tamamını kapsamamıştı. O yönde bir çalışmamız var. İnşallah, onu seçim sonrası devam ettireceğiz. Böyle 'şunu ödeyeceğiz, bunu ödeyeceğiz' gibi iktidar olmayacak partilerin sorumsuzluğu içerisinde değiliz" dedi.

Atalay, iktidara gelemeyecek partilerin seçim döneminde olmayacak açıklamalar yaptıklarını belirterek, şunları kaydetti.

"Ne vaatler görmüştür bu seçim meydanları. Seçim olur, hepsi unutulur gider. Biz unutan parti değiliz. Söyleyince onu söz kabul ederiz ve boynumuzun borcu deriz. Dolayısıyla böyle bir ciddiyet içerisinde siyaset yapıyoruz. Söylediklerimizin hepsini Allah'ın izniyle yaptık, yapacağız. Bu konularda kaygı olmasın. Her ferdimizin durumunu en iyi düşünen AK Parti'dir. Kendimizi onların yerine koyarak düşünürüz ve yapılabileceğin azamisini yaparız. Yine öyle olacak."

Daha sonra Zafer Caddesi'nde esnaf ziyareti yaparak vatandaşa simit dağıtan Atalay, Nur Cami ve Külliyesi'nde de incelemelerde bulundu.

Yorumlar