banner464

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bozdağ:

- "Hükümetlerimiz döneminde bir çok engelli kardeşimiz işe başladı. Her yıl engelli kadrolarını doldurmak için adımlarımızı atıyoruz"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bozdağ:

- "Hükümetlerimiz döneminde bir çok engelli kardeşimiz işe başladı. Her yıl engelli kadrolarını doldurmak için adımlarımızı atıyoruz"

28 Eylül 2015 Pazartesi 16:43
26 Okunma
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bozdağ:

YOZGAT (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Hükümetlerimiz döneminde bir çok engelli kardeşimiz işe başladı. Her yıl engelli kadrolarını doldurmak için adımlarımızı atıyoruz" dedi.

Bozdağ, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının desteğiyle Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Sorgun ilçesinin Karşıyaka Mahallesi'nde yapımı planlanan 2. Etap TOKİ konutları inşaatı temel atma töreninde yaptığı konuşmada, konutların 130 lira taksitle 270 ay vadeyle satışa sunulmasının konutların vatandaşlara adeta bedava verilmesi anlamına geldiğini söyledi.

Türkiye’nin çok güçlü bir noktada olduğunu belirten Bozdağ, vatandaşlarına bedava denecek bir rakamla konut üretebilen güce, kuvvete sahip bir durumda bulunduğunu vurguladı.

AK Parti hükümetleri döneminde engelliler için çok ciddi adımlar atıldığını dile getiren Bozdağ, şöyle devam etti: 

"Daha önceki engelli aylıklarımızı vatandaşlarımız bilirdi, onu katladık. Aile yanında bakım ücreti diye yeni bir uygulamayı başlattık. Şimdi pek çok vatandaşımız bundan istifade ediyor. Engelli kardeşlerimizin kaldığı fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezlerini çoğalttık, imkanlarını artırdık ki, kendi kendine bakamayan, yetemeyen ailelerimiz orada çocukları yakınlarını barındırabilsinler, devletin şefkati ve merhameti ile orada bir kucaklaşma olsun diye."

Bozdağ, engellilerle ilgili anayasada önemli değişiklikler yapıldığını vurgulayarak, pozitif ayrımcılığı onlar için anayasanın ilk 10 maddesi arasına koyduklarına dikkati çekti.

Önümüzdeki süreçte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ortaya koyacağı iradeler doğrultusunda yeni adımlar atılacağını belirten Bozdağ, şöyle dedi:

"Anayasamızdaki maddenin değiştirilmesi sonucu, bugün baktığımızda Türkiye'nin dört bir yanında engellilere bakış hem siyasette hem idarede hem sivil toplumda hem de ailede değişmiştir, hepimizde değişmiştir. Bu değişimin olumlu anlamda devamı hepimizin arzusudur. Engelli kardeşlerimizin istihdamı konusunda da tarihi adımlar attık. Bizden önceki hükümetler, engelli istihdam kadrosu kurumların kadroları arasında bulunmasına rağmen maalesef başlatmamışlardı. Hükümetlerimiz döneminde bir çok engelli kardeşimiz işe başladı. Her yıl engelli kadrolarını doldurmak için adımlarımızı atıyoruz."

Konuşmanın ardından, Sorgun'da 158 daire, 60 metrekare ve 2+1 şeklinde planlanan TOKİ konutlarının temeli atıldı.

- "Bilginin en büyük güç olduğunu bilen bir neslin torunlarıyız"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bekir Bozdağ, daha sonra Yeni Çeltek Kömür ve Maden İşletmesi tarafından Sorgun'a yapılacak olan ilk ve ortaokulun temel atma törenine katıldı.

Törende konuşan Bozdağ, 2015-2016 eğitim-öğretim yılının başladığı bugün Sorgun’a önemli bir yatırımın temelinin atılacağını bildirdi.

Bozdağ, dünyada en büyük gücün bilgi olduğuna değinerek, "Bilginin en büyük güç olduğunu bilen bir neslin torunlarıyız. Türkiye olarak, AK Parti hükümetleri olarak bilgiye büyük önem verdik. Eğitime öğretime büyük katkı verdik" diye konuştu.

Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Osman Coşkun da özelikle son 4 yılda şirket olarak tüm çalışanlarıyla büyük bir atılım gerçekleştirdiklerini, özellikle 2013-2014 yılını oldukça karlı tamamladıklarını, yönetim kurulu kararıyla Sorgun'a bir okul yaptırmayı kararlaştırdıklarını belirtti.

Karşıyaka Mahallesi’nde eski Oral Bektaş İlköğretim Okulu bahçesine yapılacak olan 20 derslikli Yeni Çeltek İlk ve Ortaokulu temel atma törenine, Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, AK Parti Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, Belediye Başkanı Ahmet Şimşek ve vatandaşlar katıldı.

Yorumlar