banner464

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki:

- "Niye başka ülkelerle bu kadar uğraşmazlar da bizim coğrafyamızda ve Türk insanı üzerinde bu tür oyunlar oynanır? İstiyorlar ki biz asla ayağa kalkmayalım ama bir taraftan da ölmeyelim. Hani derler ya 'ne öldüreceksin ne olduracaksın' bizim halkımıza düşündükleri bu"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki:

- "Niye başka ülkelerle bu kadar uğraşmazlar da bizim coğrafyamızda ve Türk insanı üzerinde bu tür oyunlar oynanır? İstiyorlar ki biz asla ayağa kalkmayalım ama bir taraftan da ölmeyelim. Hani derler ya 'ne öldüreceksin ne olduracaksın' bizim halkımıza düşündükleri bu"

20 Eylül 2015 Pazar 17:52
29 Okunma
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki:

KAYSERİ (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, "Niye başka ülkelerle bu kadar uğraşmazlar da bizim coğrafyamızda ve Türk insanı üzerinde bu tür oyunlar oynanır? İstiyorlar ki biz asla ayağa kalkmayalım ama bir taraftan da ölmeyelim. Hani derler ya 'ne öldüreceksin ne olduracaksın' bizim halkımıza düşündükleri bu" dedi.

Özhaseki, Pınarbaşı ilçesine yapılacak hastanenin temel atma töreninde yaptığı konuşmada, inşaatın biran önce tamamlanmasını ve vatandaşlara hizmet vermesini istediklerini söyledi.

Türkiye'nin her bölgesinde bu tür açılış ve temel atma törenlerinin devam ettiğini aktaran Özhaseki, "Aslında Türkiye sene başından bu yana seçim atmosferine girmiş vaziyette. Başka ülkelerde seçim atmosferinde yatırımlar durur, ekonomi dip yapar, göstergeler eksi vaziyete gelir, sıkıntılar devam eder gider" diye konuştu. 

Hükümete olan güvenden dolayı yatırımların devam ettiğine dikkati çeken Özhaseki, şöyle devam etti:

"Cenabı Allah'a şükürler olsun, bu 12 yıllık iktidarın vermiş olduğu bir durum, inşallah sonuna kadar da huzurla devam eder. Ancak şunları da söylemem gerekiyor; zor bir coğrafyada yaşıyoruz, ikincisi hakikaten zor bir ülkeyiz. Etrafımıza baktığımız zaman 7 ülkenin idare edilememe durumda olduğunu görüyoruz. Ülke parçalanmış, insanlar bölünmüş, düşmanlıklar artmış, çatışmalar devam ediyor, envai çeşit dış ajanlar cirit atıyor. Her gün bombalar patlıyor, 100 kişi 200 kişi ölüyor ve merkezi hükumet bunlara engel olamıyor. Bir kısım ülkelerde insanlar yerini yurdunu terk ediyor, dağlara çıkıyor, bilmediği ortamlara doğru gidiyor."

- "Türkiye'nin ayağa kalkmasını istemiyorlar"

Yerini ve yurdunu terk eden insanlardan 40 bine yakınının da Kayseri'ye yerleştiğini vurgulayan Özhaseki, Türkiye'nin bu yüzden bazı Avrupa ülkeleri gibi rahat davranmadığını belirtti. 

Özhaseki, Türkiye üzerinde oynanan oyunların devam ettiğine işaret ederek, "Niye başka ülkelerle bu kadar uğraşmazlar da bizim coğrafyamızda ve Türk insanı üzerinde bu tür oyunlar oynanır? İstiyorlar ki biz asla ayağa kalkmayalım ama bir taraftan da ölmeyelim. Hani derler ya 'ne öldüreceksin ne olduracaksın' bizim halkımıza düşündükleri bu" diye konuştu.

Türkiye'de ihtilal ortamında faili meçhul cinayetler başladığını, Danıştay saldırısının yaşandığını, tek başına iktidar olan parti için kapatma davası açıldığını anımsatan Özhaseki, şunları söyledi: 

"Sonra baktılar olmadı Cumhuriyet mitingleri ile 'sizi istemiyorlar' demeye çalıştılar. Kimin hangi şekilde o kalabalıkları toplamaya çalıştıklarını biz çok iyi biliyoruz. Samimi olarak Türk bayrağını eline alıp, oraya gidip hükumeti protesto edenler olabilir, biz onlara saygı duyuyoruz. Ama emekli generallerin telefonu eline alıp fabrika sahiplerini arayarak, 'kaç işçi varsa mitinglere gönder' dediğini biliyoruz. Zorla, korkuta korkuta ve tehditleriyle meydanlara binlerce insanları toplamaya çalıştılar. Vatandaş kendine benzeyeni, kendisi gibi yaşayanı seçer. Ama onlar beğenmezler, onlar kendileri gibi adam ararlar. Onun için de zaten siyasi iktidarların iş başına getirdiği insanlara adete hayatı zehir ederler."

Özhaseki, AK Parti'nin tüm yaşananların farkında olduğunu ve dimdik ayakta kaldığını kaydetti.

Törene, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Pınarbaşı Kaymakamı Mehmet Haşim Çelik, Kayseri İl Sağlık Müdürü İsmail Kılıç, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden ve vatandaşlar katıldı. 

Yorumlar