banner464

AK Parti Niğde 5. Olağan İl Kongresi

NİĞDE (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, "AK Parti aslında ihtiyaçtan kuruldu. AK Parti'den önce birçok parti vardı. Bunlar, halkımızın ümitlerini yıkmaktan başka bir şey yapmadı" dedi.Erdem, 5 Şubat Spor Salonu'nda...

AK Parti Niğde 5. Olağan İl Kongresi

NİĞDE (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, "AK Parti aslında ihtiyaçtan kuruldu. AK Parti'den önce birçok parti vardı. Bunlar, halkımızın ümitlerini yıkmaktan başka bir şey yapmadı" dedi.Erdem, 5 Şubat Spor Salonu'nda...

07 Şubat 2015 Cumartesi 17:26
83 Okunma
AK Parti Niğde 5. Olağan İl Kongresi

NİĞDE (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, "AK Parti aslında ihtiyaçtan kuruldu. AK Parti'den önce birçok parti vardı. Bunlar, halkımızın ümitlerini yıkmaktan başka bir şey yapmadı" dedi.

Erdem, 5 Şubat Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Niğde 5. Olağan İl Kongresi'nde, kongrelerin bir bakıma muhasebelerin yapıldığı ortamlar olduğunu söyledi.

Geçmişin çok iyi bilinmesi gerektiğini, tarihini bilmeyenin geleceğine umutla bakamayacağını belirten Erdem, 13 yıldır iktidarda olduklarını ve bu süre içinde çok sayıda hizmet yapıp ülkeye birçok eser kazandırdıklarını ifade etti. Bu hizmetleri yaparken birçok engelle karşılaştıklarını ancak hiçbirini önemsemediklerini dile getiren Erdem, şöyle devam etti:

"Engellerle karşılaşırken sizin, teşkilatımızın, halkın bize verdiği destek önemli. AK Parti aslında ihtiyaçtan kuruldu. AK Parti'den önce birçok parti vardı. Bunlar, halkımızın ümitlerini yıkmaktan başka bir şey yapmadı. Öyle karanlık bir dönemle karşı karşıyaydık ki... Bankalar vasıtasıyla halkımız soyulmasın. Memura maaş verecek gelir yoktu. Topladığı vergi değil memurun maaşını vermek devletin borcunun faizini ödeyecek durumda değildi. Bakın Yunanistan'da yeni bir seçim oldu. Yunanistan'daki durumu televizyonlardan izliyorsunuz. İşte Türkiye de 12 yıl önce öyleydi. Borç batağındaydı. Yunanistan'a Avrupa destek veriyor ama bize destek veren de yoktu. Borç bulmakta zorlanıyordu. O günleri hatırlarsanız ithal bakanımız vardı, onun da gücü yetmedi. İktidarda 3 parti vardı. O partileri hatırlamakta yarar var. Bunlardan biri Anavatan, diğeri DSP, diğeri de MHP idi. Millet '5 yıl bu ülkeyi yönetin' demişti ama daha 3 yıl olunca bırakıp kaçmak zorunda kaldılar. Kimse onları zorlamadı ama onlar bırakıp kaçtı çünkü halkın karşısına çıkamaz hale geldiler, siyasetçinin itibarını bitirdiler."

- "Türk parası geçmiyordu"

Erdem, Türkiye'de halkın, siyasetçinin selamını bile alamadığı dönemin yaşandığını anlattı.

Milliyetçiliği, vatanseverliği kimseye vermeyen MHP'nin iktidarda bulunduğu dönemde Türkiye'de Türk parasının geçmediğini ifade eden Erdem, "O günlerde kimse cebinde Türk parası taşımıyordu. Maaş alan memur derhal döviz bürosuna gidiyor, Türk parasından kaçıyordu. Ülkemizi itibarsızlaştırmışlardı. O kadar itibarsızlaştırmışlardı ki Türkiye'den dünyanın şurasına ya da burasına gidenlere vize denilen duvarlar örülmüştü, geçit verilmiyordu ama Allah'a şükür sizlerin desteğiyle liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde gerçekten destansı işler yaptık. Birçok işin üstesinden gururla geldik" değerlendirmesinde bulundu.

 

İktidarda 13 yıldır bulunduklarını ve 400 milletvekili istediklerini kaydeden Erdem, bunun yürek isteyen bir davranış olduğunu dile getirdi. Bu yüreğin de AK Parti kadrolarında olduğunu söyleyen Erdem, şöyle konuştu:

"Halkımıza mahcup olmadık. Halkımız ne istediyse fazlasını yaptık. O bir istedi, biz iki şey yaptık hatta hayal edilmeyen, istenmeyen birçok işleri yapa yapa geldik. Dün 1 milyar dolar borç bulamayan Türkiye, 13 yıl içinde yalnızca Niğde'ye 6 milyar liranın üzerinde harcama yaptı. Bugün artık Türkiye dışarıdan borç arayan değil, borç veren bir ülke haline geldi. İşte vatanseverlik, işte milliyetçilik, işte ulusalcılık, işte Atatürkçülük budur. Şimdi o partiler hangi yüzle bu milletten oy isteyecek? Önümüzde bir seçim var. Bu seçimler, Türkiye'nin bugüne kadar yaptığı en önemli seçimlerden biridir. Yüksek yargı engellerle karşımıza çıkmış olmasaydı Türkiye bugün çok daha farklı olurdu. 2008'de AK Parti'yi kapatmak istemediler mi? Bu ülkenin kalkınmasını, gelişmesini engellemek istemediler mi? İşte o nedenle bu seçim çok önemli. İktidar yıpratıcıdır. Evet ama beceriksizler yıpranır. Adam gibi adamları yıpratmaz. Recep Tayyip Erdoğan, Ahmet Davutoğlu gibileri yıpratmaz, aksine onu daha da büyütür. Bugün AK Parti yalnızca Türkiye'nin umudu değil, bölgenin, İslam dünyasının umudu oldu. Dünyadaki mazlumların umudu Türkiye."

Erdem, Türkiye'nin, yaptığı hizmetlerle birçok ülkeye de ilham kaynağı olduğunu vurguladı.

Yunanistan'ın, bir AK Parti, bir Recep Tayyip Erdoğan çıkarma gayreti içinde olduğunu belirten Erdem, "Onlara da başarı diliyorum. İnşallah bu yolda da komşumuz başarılı olur. Bugün Türkiye yaptıklarıyla modeldir. İşte bunlara baktığımızda önümüzdeki seçim çok ama çok önemlidir" ifadesini kullandı.

Yorumlar