banner464

Aksaray'da çocuklar ameliyata akülü araba ile gidecek

Aksaray'da çocuklar ameliyata akülü araba ile gidecek

15 Mart 2016 Salı 16:28
20 Okunma
Aksaray'da çocuklar ameliyata akülü araba ile gidecek

AKSARAY (AA) - Aksaray Devlet Hastanesi Şammas Vehbi Ekecik Çocuk Hastalıkları Kliniğinde çocukların ameliyata korkmadan gitmesini sağlamak için, hastaneye iki adet akülü oyuncak araba alındı.

Ameliyatların çocuklar üzerinde oluşturduğu psikolojik baskıyı kırmak üzere harekete geçen Aksaray Devlet Hastanesi farklı bir projeye imza attı. Çocuklar yeni uygulamayla ameliyathaneye yeni alınan akülü arabaları sürerek gidiyor.

Yapılan uygulamayı çocuklar üzerindeki psikolojik baskıyı azaltması açısından isabetli bulan hasta yakınları, "Çocuklarımız korku içinde ameliyathaneye gitmek yerine artık gülerek oyun oynayarak gidiyorlar. Hemşire ablaları da çocuklarımıza araçlarını kullanmakta rehberlik ederek ameliyathaneye kadar eşlik ediyorlar. Bu durumdan bizler de mutlu oluyoruz, çocuklarımız da" diyerek hastane yönetimine teşekkür etti.

Aksaray Devlet Hastanesi Başhekimi ve Çocuk Hastalıkları Uzmanı Cengizhan Kılıçaslan da, "Amacımız Aksaray Devlet Hastanesi olarak sağlık hizmeti verdiğimiz her yaş grubundan hastalarımıza daha kaliteli sağlık hizmeti vermek. Yakın zamanda çocuk yoğun bakım ünitemiz de hizmete girecek" dedi.


Yorumlar