banner629

Akşehir’de şiir programı

Konya’nın Akşehir İlçe Belediyesi’nin kültürel ve sosyal etkinlikleri kapsamında düzenlediği, ‘Serdar Tuncer ile Şiirli Muhabbet’ programı ilgi gördü.Programda sahne alan şair ve tv programcısı Serdar Tuncer, aşk, tarih ve tasavvuf...

banner491
Akşehir’de şiir programı
banner567

Konya’nın Akşehir İlçe Belediyesi’nin kültürel ve sosyal etkinlikleri kapsamında düzenlediği, ‘Serdar Tuncer ile Şiirli Muhabbet’ programı ilgi gördü.

Programda sahne alan şair ve tv programcısı Serdar Tuncer, aşk, tarih ve tasavvuf üzerine yaptığı sohbetle Akşehirlilere güzel bir gece yaşattı. Osmanlı Padişahlarının büyük bir kısmının şair olduğunu anımsatan ve Yavuz Sultan Selim’in kaleminden çıkan bir şiiri paylaşan Tuncer, “Dilimiz yozlaştı. Biz ise 50 sene öncesindeki metinleri anlayabiliyoruz maalesef. Artık dilimizde başka ülkelerin sözleri var. Başkalarının kelimeleri ile konuşursanız, konuştuklarınızı anlatamazsınız, düşündüklerinizi konuşamazsınız. Bu değişecek umudumuz var, bizden geçti ama bir sonraki nesilden umutluyum. Şimdi ki çocukların bir kısmı Ertuğrul dizisini izliyor, benim oğlum diziyi izlerken ‘Oyuncak atına biniyor, ben Ertuğrul’um’ diyor. Biz onların yaşındayken He-Man izliyorduk, şimdiki çocuklar Ertuğrul’dan etkileniyor, o açıdan umutluyuz” ifadelerini kullandı.

Programında seyirciyle sohbet ederek birbirinden güzel şiirleri de seslendiren Serdar Tuncer, Akşehir’de ve Nasreddin Hoca’nın memleketinde olmaktan büyük mutluluk duyduğu belirterek, Akşehir Belediyesi öncülüğünde başlatılan ‘Akşehir 1 Milyon Kitaba Koşuyor’ projesinden de övgüyle söz etti.

Program sonunda Serdar Tuncer’e Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya tarafından günün anısına bir plaket verdi.

Akşehir Kültür Merkezi’ndeki programa İlçe Kaymakamı Mehmet Türk, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, AK Parti İlçe Başkanı A. Bahadır Örs, İlçe Protokolü, bazı kamu kurum müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner654

banner653

banner612

banner590