banner464

Ankara Alışveriş Festivali’nin 13 Lüks Aracı Törenle Sahiplerine Verildi

‘Şimdi Ankara’da Olmanın Tam Zamanı’ sloganıyla 29 Ağustos-14 Eylül 2014 tarihleri arasında üçüncüsü düzenlenen Ankara Alışveriş Festivali’nin (Ankara Shopping Fest-ASF) hediyesi 13 lüks otomobil, düzenlenen törenle sahiplerine...

Ankara Alışveriş Festivali’nin 13 Lüks Aracı Törenle Sahiplerine Verildi

‘Şimdi Ankara’da Olmanın Tam Zamanı’ sloganıyla 29 Ağustos-14 Eylül 2014 tarihleri arasında üçüncüsü düzenlenen Ankara Alışveriş Festivali’nin (Ankara Shopping Fest-ASF) hediyesi 13 lüks otomobil, düzenlenen törenle sahiplerine...

03 Aralık 2014 Çarşamba 14:39
18 Okunma
Ankara Alışveriş Festivali’nin 13 Lüks Aracı Törenle Sahiplerine Verildi
‘Şimdi Ankara’da Olmanın Tam Zamanı’ sloganıyla 29 Ağustos-14 Eylül 2014 tarihleri arasında üçüncüsü düzenlenen Ankara Alışveriş Festivali’nin (Ankara Shopping Fest-ASF) hediyesi 13 lüks otomobil, düzenlenen törenle sahiplerine teslim edildi.

Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium Kongre ve Sergi Salonu’nda gerçekleştirilen törende konuşan ATO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, bu yıl üçüncüsü düzenlenen Ankara Alışveriş Festivali’nin Ankara’yı marka şehir haline getirmek için gerçekleştirilen çalışmalardan biri olduğunu söyledi. Dubai’yi örnek aldıklarını anlatan Bezci, Alışveriş Festivali nedeniyle her yıl 5 milyon turistin Dubai’ye gittiğini kaydetti. Bezci, Ankara’nın da çok rahatlıkla Dubai gibi bir merkez olabileceğine dikkat çekti. Festival için çalışmalara başladıklarında Ankara’ya beş adet anıtsal yapı kazandırmak gerektiğini dile getirdiklerini hatırlatan Bezci, bu yapılardan birinin Congresium’un büyütülmesiyle ortaya çıkacak kongre ve sergi salonu olduğunu söyledi. ATO’ya yapacakları hizmet binasının da sembol yapı ve Türkiye’nin en yüksek binası olacağını kaydeden Bezci, “Bir diğeri de Saraçoğlu Mahallesi’nin yeniden Ankara’ya kazandırılmasıydı. Dünyada örnekleri New York’ta, Sanghai’da, Kanada’da mevcut. Saraçoğlu Mahallesi’nin aslına uygun bir şekilde yapılmasını biz gündeme getirdik ve en son ATO, Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı olarak bir protokol imzaladık” dedi.

İlk kez 2012 yılında düzenlenen Alışveriş Festivali’nde 22 olan hediye araç sayısını ikincisinde 222’ye çıkardıklarını belirten Bezci, bu yıl segment yükselttiklerini ve 13 araç hediye ettiklerini söyledi. Porsche Cayman talihlisi Ali Yalçın’a müjdeli haberi vermek için aradığında Ali Yalçın’ın “dalga geçme” anlamında “Tıngırdatma” diyerek telefonu suratına kapattığını anlatan Bezci, “İnşallah diğer araçlar da ihtiyaç sahiplerine çıkmıştır” dedi.

ASF İcra Kurulu Başkanı Yüksel Tavşan da konuşmasında, şehirlerin marka haline gelmesinde alışveriş festivalleri ve fuarların önemine dikkat çekerek, bu tür organizasyonların şehre değer kattığını kaydetti. Ankara’nın tarihi kalesi, termal suları, üniversiteleri ile zaten mevcut değerleri olduğunu anlatan Tavşan, bu değerlerin birleştirilerek Ankara’yı uluslararası marka değere ulaştırabileceğini söyledi. Alışveriş festivalinin “ihtiyaç olan ürünü doğru fiyata bulmak” anlayışıyla yapıldığını kaydeden Tavşan, “Alışveriş Festivali’ne en çok özel sektörün sahip çıkması gerekiyor” diye konuştu.

Konuşmaların ardından 13 lüks otomobilin talihlisi ve sosyal medyada yapılan çekilişleri kazanarak akıllı telefon ve tablet kazananlara hediyeleri verildi.

PORSCHE SAHİBİ ALİ YALÇIN’IN EHLİYETİ YOK

Çubuk’da besicilik yaparak hayatını kazanan ve ASF çekilişinde Porsche Cayman kazanan talihli Ali Yalçın, “Hediye kazanmaktan çok mutluyum. Araba kazandım ama kullanmayı bilmiyorum, ehliyetim yok. Arabayı oğlum kullanacak” dedi.

Bankalararası Kart Merkezi ve Milli Piyango idaresiyle yapılan anlaşma uyarınca festivalin gerçekleştiği 16 gün boyunca banka kartı ve kredi kartıyla yapılan her 50 TL’lik alışveriş için müşteriler, hediye otomobiller için bir çekiliş hakkı kazanmıştı. Otomobil talihlilerinin belirlenmesi için 2 Ekim Perşembe günü ATO Kongre ve Sergi Sarayı’nda bulunan ASF Çalışma Ofisi’nde Ankara 46. Noter Katibi ile Milli Piyango yetkilileri huzurunda çekiliş yapılmıştı. Otomobillerin sahiplerini bulması için yapılan çekilişte, 13 otomobil talihlisinden 10’u Ankara’da ikamet edenlerden çıkarken, 3 talihli Zonguldak, Denizli ve Balıkesir’den çıktı. Ödül kazanan isimler şöyle:

“2014 model Prosche Cayman otomobil kazanan asil talihli Ali Yalçın (Ankara), 2014 model Audi A3 otomobil kazanan asil talihliler Eda Öz (Ankara), Hacı Çalışkan (Ankara), Oğuzhan Can (Ankara), Şükran Biçken (Ankara), Adem Çakır (Zonguldak), İsmail Abaza (Ankara), 2014 model Audi A1 otomobil kazanan asil talihliler Ömer Arslan (Ankara), Tacit Aksoy (Ankara), İlyas Koç (Ankara), Uğur Kuzulugil (Balıkesir), Halilceylani Türker (Denizli) ve Ali Bülbül (Ankara).”

Yorumlar