banner464

Ankara'daki terör saldırısına tepkiler

Ankara'da akşam saatlerinde meydana gelen terör saldırısı sonrasında, ortak tepkiler gelmeye başladı.

Ankara'daki terör saldırısına tepkiler

Ankara'da akşam saatlerinde meydana gelen terör saldırısı sonrasında, ortak tepkiler gelmeye başladı.

17 Şubat 2016 Çarşamba 20:47
31 Okunma
Ankara'daki terör saldırısına tepkiler

ANKARA (AA) - Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan Ankara'daki patlama hakkında yaptığı açıklamada "Lanetliyoruz. Hele hele insan haklarıyla ilgili tasarıyı görüştüğümüz bir anda böyle bir patlamayla karşı karşıya kalmak çok üzücü. Lanet olsun bu insanlara, bunları gerçekleştirenlere; kim nasıl ne şekilde yaptıysa" ifadelerini kullandı.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ: Her türlü terör saldırısının hesabı sorulacaktır

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Ankara'daki patlamanın, bomba yüklü bir otomobilin patlatılmasıyla meydana geldiğini belirterek, "Bugün Ankara'da bu hain terör saldırısını gerçekleştirenler, o saldırıyı planlayanlar ve o saldırıyı yapanları azmettirenler, talimatı verenler her kimse onlar şunu iyi bilmelidir ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti bugüne kadar hiçbir terör örgütüne, onların teröristlerine, maşalarına ve onları kullanan ağa babalarına boyun eğmemiştir. Bundan sonra da boyun eğmeyecektir. Her türlü terör saldırısının hesabı sorulacaktır" dedi.

Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan: Lanetliyoruz

Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan Ankara'daki patlama hakkında yaptığı açıklamada "Lanetliyoruz. Hele hele insan haklarıyla ilgili tasarıyı görüştüğümüz bir anda böyle bir patlamayla karşı karşıya kalmak çok üzücü. Lanet olsun bu insanlara, bunları gerçekleştirenlere; kim nasıl ne şekilde yaptıysa" ifadelerini kullandı.

Ömer Çelik: Oluşan kayıplarımızdan çok acı duyuyoruz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, vatandaşların en yoğun olduğu bölgelerden birinde bu saldırının gerçekleşmesinin terörün alçaklığını ve hainliğini bir kere daha gösterdiğini belirterek, "Bu saldırılarda oluşan kayıplarımızdan çok acı duyuyoruz" ifadesini kullandı.

"Saldırı terörün alçaklığını gösteriyor"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, vatandaşların en yoğun olduğu bölgelerden birinde bu saldırının gerçekleşmesinin terörün alçaklığını ve hainliğini bir kere daha gösterdiğini belirterek, "Bu saldırılarda oluşan kayıplarımızdan çok acı duyuyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Maliye Bakanı Naci Ağbal: Bütün milletimizin başı sağ olsun

"Menfur olayda vefat edenlere Allah'tan rahmet, yaralananlara acil şifa dileğinde bulunan Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Bütün milletimizin başı sağ olsun. Birlik, beraberlik kardeşlik böyle zamanlarda daha öne çıkan asli unsur. Hiçbir terör olayının asla başarılı olması mümkün değil. Devletimiz, güvenlik birimlerimiz bu konuyla ilgili gerekli çalışmaları yapar ama birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize her zamandan daha fazla ihtiyacımız olan dönemden geçiyoruz" diye konuştu.

Devlet Bahçeli: Ankara’daki bombalı saldırıyı şiddetle lanetliyorum

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'nin çok ciddi bir terör saldırısıyla boğuştuğunu belirtti.

Ankara Tren Garı önünde 10 Ekim 2015’te yaşanan canlı bomba saldırısından sonra başkentin, devletin kalpgahının bir kez daha hedef alındığının altını çizen Bahçeli, şunları kaydetti:

"Türkiye topyekun terörün, cinayet ve felaket emellerinin tehdidi altındadır. Bu olağanüstü durum açıkça düşmanlık ve barbarlıktır. Kim ne yaparsa yapsın, aziz milletimiz teröre boyun eğmeyecek, teslim olmayacaktır. Hiçbir cani, hiçbir katil, hiçbir terör örgütü ve bunları himaye eden yerli ve yabancı işbirlikçiler amaçlarına ulaşamayacaklardır. Türkiye Cumhuriyeti zalimlerin, insan canına kast eden alçakların oyununu bozacak güç ve kudrettedir. Ankara’daki bombalı saldırıyı şiddetle lanetliyorum. Bu canavarlığı yapanlarla birlikte arkasında duran karanlık cephenin teşhis ve deşifresinin yapılarak hak ettikleri cezayı almalarını bekliyorum. Hükümetten devletin tüm imkanlarını kullanarak teröristlerin ve destekçilerinin hakkından gelmesini samimiyetle istiyorum. Bombalı saldırıda hayatlarını kaybedenlere Cenab-ı Allah’tan rahmet, milletimize başsağlığı diliyor; yaralılara ise acil şifa dileklerimi iletiyorum."

Anahtar Kelimeler:
Türkiye
Yorumlar