Artan yemekler sokak hayvanlarına verilecek

Edirne Belediyesi ile Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi arasında, Belediye Sokak Hayvanları Barınağı’ndaki hayvanlara yiyecek temini konusunda protokol imzalandı. Protokol kapsamında Edirne sultan 1. Murat Devlet Hastanesi yemekhanesinden arta...

banner491
Artan yemekler sokak hayvanlarına verilecek
banner567

Edirne Belediyesi ile Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi arasında, Belediye Sokak Hayvanları Barınağı’ndaki hayvanlara yiyecek temini konusunda protokol imzalandı. Protokol kapsamında Edirne sultan 1. Murat Devlet Hastanesi yemekhanesinden arta kalan yemekler hayvan barınağına verilecek.

İki yıl süreli protokolü, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu ile Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi yöneticisi Uzman Doktor Rızvan Orhan tarafından imzalandı. Edirne Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağı’nın mevcut imkanları ile Trakya’da tek olduğunu belirten Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, hayvan barınağının imkanları genişledikçe burada bulunan hayvan sayısının da arttığını söyledi. Belediye olarak barınaktaki hayvanlara yiyecek temin ettiklerini, ancak çeşitli yerlerden de barınağa yemek geldiğini belirterek, “Belediye olarak Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında sokak hayvanlarını barınağımıza getiriyoruz, kısırlaştırıyoruz, bakımlarını yaparak kanun gereği yine aldığımız yere bırakıyoruz. Dolayısıyla bizim barınağımız hayvan dostlarımız için geçici bir merkez konumunda. Bu süre içerisinde de onların yiyecek ihtiyaçlarını sağlıyoruz. Barınağımıza gönüllü olarak da yiyecekler geliyor. Ancak biz de bazı imkanları değerlendirmeye çalışıyoruz. Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi yönetimi ile bir süre önce görüştük ve yemekhaneden arta kalan yiyecekleri barınağımıza vermelerini talep ettik. Hastane yönetimi de buna sıcak baktı ve bugün aramızda bir protokol imzalamaya karar verdik. Protokol kapsamında Belediye olarak düzenli bir şekilde buradan yemekleri alıp barınağımıza götüreceğiz. Çünkü biz bu dünyada tek başımıza yaşamıyoruz, tüm canlılarla yaşıyoruz. Hayvanların yaşam hakkına saygı olarak da bize bu desteği veren dostlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Tanrıkulu ayrıca Belediye olarak hayvan duyarlılığı konusunda hazırladıkları kartelaları da yemekhanedeki masalara koyacaklarını ve onların da bu uygulamadan haberleri olmasını sağlamaya çalışacaklarını belirtti.

Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi Yöneticisi Uzman Doktor Rızvan Orhan ise, bu uygulamanın kendilerini memnun ettiğini ve belediyeden gelen talebi tereddütsüz bir şekilde kabul ettiklerini söyledi. Hastanede bin 400 personel bulunduğunu kaydeden Orhan, “Edirne Belediyesi’nin hastanemizin personelimizin yemelerinin artıklarının sokak hayvanları barınağına verilmesi ile ilgili bir talepleri oldu. Böyle güzel bir talep bizim de çok hoşumuza gitti. Tüm canlıların üzerimizde hakkı var. Bin 400 personelimiz var. Bunların yemeklerinin artanlarının hayvan barınağına bağışlamaktan hepimiz büyük onur duyuyoruz. Bugün de protokolü imzalamış bulunuyoruz. Sokak hayvanları barınağındaki hayvanlarımıza faydalı olacak bir hizmet. Devamını da getireceğiz. Her zaman bu tür desteğe hazırız” şeklinde konuştu.

İmzalanan protokol gereğince, Edirne Belediyesi tarafından Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi’ndeki artan yemekler özel bidonlarda toplanacak. Hastane tarafından bu bidonlara yemek dışında bir madde atılmaması sağlanacak ve bidonlar her gün belediye araçları ile alınarak Sokak Hayvanları Barınağı’na götürülecek.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner612

banner590