banner647

Artvin Valisi Ömer Doğana şidedtli yağışlardan zarar gören Arhavi ilçesinde incelemelerde bulundu

Artvin Valisi Ömer Doğanay, Arhavi ilçesinde dün akşam etkili olan aşırı yağmur nedeniyle oluşan selden etkilenen esnafları ve vatandaşları ziyaret ederek "Geçmiş olsun" dileğinde bulundu.Yağmurun etkisini artırmasının ardından ilçeye...

banner491
Artvin Valisi Ömer Doğana şidedtli yağışlardan zarar gören Arhavi ilçesinde incelemelerde bulundu
banner567

Artvin Valisi Ömer Doğanay, Arhavi ilçesinde dün akşam etkili olan aşırı yağmur nedeniyle oluşan selden etkilenen esnafları ve vatandaşları ziyaret ederek "Geçmiş olsun" dileğinde bulundu.

Yağmurun etkisini artırmasının ardından ilçeye giden Vali Doğanay, ekiplerin sürdürdükleri çalışmaları yerinde inceleyerek, ilçe kaymakamı ve belediye başkanından bilgi aldı. Evlerini ve iş yerlerini su basan ilçe halkını ziyaret eden Doğanay, selden etkilenen vatandaşların yaralarının kısa sürede sarılacağını belirterek, ilçe halkına bir kez daha "Geçmiş olsun" dileğinde bulundu. Selden en çok etkilenen Kireçli ve Kavak köyüne de giden Doğanay, aşırı yağmurdan dolayı meydana gelen heyelan bölgesini inceledi.

Vali Doğanay, sel ve heyelandan dolayı ilçede can kaybı yaşanmadığını belirterek ”Yaklaşık 3 saat aralıksız yağan yağmur nedeniyle ilçede bazı ev ve iş yerlerini su bastı. Bölgede yağış bekleniyordu. Valilik olarak sahil ilçelerimizde önceden tedbirlerimizi almıştık. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekiplerimizi bölgeye konuçlandırdık. Arhavi Belediyesi ve ilçedeki diğer kamu kurumlarımıza önceden sel ve heyelana karşı tedbirlerini aldırdık. Allah’a şükürler olsun her hangi bir yaralanma ve can kaybımız yok. Selden dolayı yıkılın ev yok. Sadece bazı evlerin bodrum katlarını ve iş yerlerini su bastı. Ekiplerimizin olağanüstü çalışmaları neticesinde sular temizlendi. Ulaşımda sıkıntımız yok. Yollarımız açıldı. Ayrıca ilçeye kısa sürede elektrik ve içme suyu verildi” dedi.

Doğanay, AFAD ekiplerinin ise bölgede hasar tespit çalışması başlatıldığını da sözlerine ekledi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner644

banner612

banner590