banner877

banner919

banner928

banner990

banner957

banner722

Atakum’dan Suriye’ye yardım eli

Atakum Belediyesi tarafından organize edilen ve Semerkand Vakfı Atakum Şubesi ile Beşir Derneğinin katkılarıyla gerçekleştirilen yardım kampanyasında toplanan gıda ve kıyafetlerin yüklendiği tır, Suriye’deki mazlumların yüzünü güldürmek...

GENEL 15.01.2018, 15:34
51
Atakum’dan Suriye’ye yardım eli
banner762

Atakum Belediyesi tarafından organize edilen ve Semerkand Vakfı Atakum Şubesi ile Beşir Derneğinin katkılarıyla gerçekleştirilen yardım kampanyasında toplanan gıda ve kıyafetlerin yüklendiği tır, Suriye’deki mazlumların yüzünü güldürmek üzere yola çıktı.

Suriye’de zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren Suriyeliler için bir yardım kampanyası gerçekleştirildi. Atakum Belediyesi öncülüğünde ve Semerkand Vakfı ile Beşir Derneğinin destekleriyle gerçekleşen kampanya kapsamında toplanan bir tır dolusu yardım, ihtiyaç sahibi Suriyelilere ulaştırılmak üzere dualar eşliğinde yola çıktı.

Atakum Belediyesi önünde gerçekleştirilen törende konuşan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da sıkça dile getirdiği gibi, biz Türk milleti olarak, diğer ülkelerdeki Müslüman kardeşlerimizin yanında olmalıyız. Ne yazık ki zulüm altında yaşayan, zor şartlar altında hayatta kalma mücadelesi veren kardeşlerimiz var. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda, Afrin’in teröristlerden arındırılması için düzenlenecek Afrin operasyonu öncesi, bölgedeki sivillere bir yardım eli de Atakumlular olarak bizler ulaştırmak istedik. Onlara her zaman destek olmalıyız. Bu anlamda, Semerkand Vakfı ile Beşir Derneğinin işbirliğiyle bir kampanya gerçekleştirdik. Hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla bir tır dolusu yardım toplandı. Gıda ve kıyafetten oluşan bu yardımlar, Suriye’deki mazlum kardeşlerimizin yüzünü bir nebze de olsa güldürecek. Destek olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Semerkand Vakfı Atakum Şube Müdürü Tuncay Ergi ise konuşmasında, Müslüman coğrafyasında yaşanan sıkıntılardan bahsederek, “Suriye’de zulüm ve yokluk içerisinde hayatta kalma mücadelesi veren kardeşlerimiz için bir şeyler yapmalıyız. Susmamız mümkün değil. Bu kapsamda Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın öncülüğünde başlatılan bu kampanyaya destek olduk. Dualarımız da, yardımlarımız da tüm Müslüman coğrafyası için” diye konuştu.

Konuşmaların ardından dualar eşliğinde, içi yardım dolu tır, Suriye’deki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere yolcu edildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 07 Temmuz 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@