banner877

banner919

banner990

banner957

Son Dakika
banner722

Bardak: “Promosyonlar Güncellensin”

Memur Sen ve Büro Memur Sen İl Başkanı Cavit Bardak bankalara “Promosyonlar Güncellensin” çağrısı yaptı.

GENEL 17.08.2022, 10:31 17.08.2022, 10:38
499
Bardak: “Promosyonlar Güncellensin”
banner762

Sendikadan yapılan açıklamada, yüksek enflasyon nedeniyle önceki yıllarda yapılan promosyon anlaşmaları çalışanlara büyük kayıp yaşatıyor, “Bankalar kazanıyor çalışan kaybediyor” denildi. Eski promosyon anlaşmaları günümüz şartlarına güncellensin çağrısı yapıldı.

“YENİ PROMOSYONLAR 30 BİN TL”

Memur Sen ve Büro Memur Sen İl Başkanı Cavit Bardak, kamu çalışanlarının yaşadığı promosyon mağduriyetinin 2022’de bariz şekilde arttığını belirterek, “Yeni sözleşmelerde promosyonlar 30 bin liraları aşarken, eski promosyonlar 4-5 bin lira civarlarında kaldı. Bankalar kazanıyor çalışan kaybediyor. Bankaların kârlılığı hızla artarken çalışanların promosyonları pula döndü” dedi.

Çalışanlara ve emeklilere ödenen banka maaş promosyonlarının artan enflasyon nedeniyle güncellenmesi gerektiğini de vurgulayan Bardak, “Sendikamıza üye kamu çalışanlarından da promosyonların güncellenmesi konusunda haklı talepler geliyor” ifadelerine yer verdi.

“YETKİLİ SENDİKALARLA YENİDEN MASAYA OTURULSUN”

Yetkili sendikalarla yeniden masaya oturulmasını gerektiğinin altını çizen Bardak ,”Bugün bankaya yatan maaşlarda enflasyon nedeniyle artışlar olurken, eski enflasyon oranı ve maaş düzeyine göre saptanan promosyonlar komik düzeyde kalıyor. Promosyon sözleşmelerinin 3 yıl gibi uzun sürelerle imzalanması ve enflasyona göre ayarlamaması nedeniyle çalışanlar mağduriyet yaşıyor. Bu mağduriyetlerin giderilmesi için promosyonlarla ilgili yetkili sendikalarla yeniden masaya oturulmalı ve kamu çalışanlarının mağduriyeti giderilmeli” dedi.

Memur Sen ve Büro Memur -Sen İl Başkanı Cavit Bardak, taleplerini ise şu ifadelerle sıraladı.

-Mevcut Promosyon sözleşmeleri iptal edilerek değişen şartlara uyum sağlayacak şekilde yenilenmeli.

-Kamu kurumları ilgili bankalardan revize talep etmeli, bu revizyonun yapılmaması durumunda sözleşmeler idare tarafından tek taraflı olarak feshedilmeli ve yeniden ihale açılmalı.

-Merkezi bir idari karar çıkarılmalı ve promosyon sözleşmelerini bütün kurum ve kuruluşların yenilenmesini önü açılmalı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 05 Ekim 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@