banner877

banner919

banner928

banner957

banner975

banner722

Başkan Çaylı, basınla bir araya geldi

Karabük’ün Yenice ilçe Belediye Başkanı Zeki Çaylı, belediye imkanları ile yapılan Ihlamur Seyir terasında basınla bir araya geldi.İçerisinde bungalov evlerinde bulunduğu seyir terasının büyük oranda tamamlanarak kısmen hizmet vermeye...

GENEL 15.01.2018, 14:45
57
Başkan Çaylı, basınla bir araya geldi
banner762

Karabük’ün Yenice ilçe Belediye Başkanı Zeki Çaylı, belediye imkanları ile yapılan Ihlamur Seyir terasında basınla bir araya geldi.

İçerisinde bungalov evlerinde bulunduğu seyir terasının büyük oranda tamamlanarak kısmen hizmet vermeye başladığını kaydeden başkan Çaylı, tesisin tamamlanmasıyla ilçenin turizmine büyük oranda katkı sağlayacağını söyledi.

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan başkan Çaylı, partimizin kurucu ilçe başkanı ve iki dönemdir de belediye başkanlığı görevini sürdürdüğünü de kaydederek, “ Çok zor şartlarda ve zahmetli parti kuruluşundan bugüne gelindi. Halkımıza hizmet etmeye devam ediyoruz. İlçe halkımıza hizmet etme yolunda tüm vücudumuzu taşın altına koymaya devam ediyoruz. 2019 yılında halkımızın istediği ve talebi doğrultusunda buradayız ve en ciddi büyük projeleri yapma adına kararlığında olacağız. Ben AK Parti kurucu ilçe başkanı ve iki dönem belediye başkanıyım. Başka partilerle ile ilgili herhangi bir çalışma içeresinde oldu demek bizi istemeyenlerin ve genel merkez nezdinde karalama kampanyası yapmaktadır. Zamanın ne getirip ne götürdüğünü hep birlikte göreceğiz. Mevcut ilçe teşkilatımızın sorun olup olmadığı yönünde bir söylem içerisinde olmayız. Genel merkezimiz 2019’da bizi aday gösterirse herhalde bir orta yol öyle yada böyle değerlendirme ye alınacağını düşünüyorum. Siyasette 24 saat çok uzun bir süreçtir. Bugünden yarına şöyle olacak dememiz fala bakmak gibi olur. Biz ümitliyiz. Yenice her şeyin en iyisine layıktır. Halkımız bize destek verdiği müddetçe, genel merkezimiz bunu görecektir ve seçilecek adaylarla devam edeceğini düşünüyorum. Hiç kimse genel merkezin kararının üzerinde karar alamaz. Yenice belediyesinin bir performansı var ve bunu da genel merkez görüyor. Genel merkezimiz şuna ilçe başkanının performansına bakıyordur ve burayı sürekli gözetim altında tutuyordur. Halk nezdinde ne kadar karşılığı var yada yok bu mutlaka takip edildiğine inanıyorum. Genel merkezimiz her an sen git sen gel diyebilir yada demez. Bizde alacağı kararı başımızın üstüne koyarız” dedi.

Yenice Orman Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi konusundaki bir sorua ise Başkan Zeki Çaylı, eski Ak Parti İl Başkanı Timurçin Saylar’a yüklendi.

Çaylı, ” Yenice OSB ile ilgili olarak, eski Ak Parti İl Başkanı Timurçin Saylar’ın kin ve nefretle aldığı karar ile yanlış yürütüldü. Normalde bu iş Yenice Belediyesi, Kaymakamlık ve TSO üçgeninde gider. Saylar’ın yaptığı yanlı birkaç kararından biri de bu. Bizi devre dışı bırakıp birilerini işin başına getiriyor. Bizim OSB işleyişi gidişatı ve prosüdürde yapılması gereken ne varsa belediye olarak bizim boynumuzun borcudur. Ancak prosedürü Saylar’ın kin ve nefreti yüzünden yanlış işlettiler. Burada zaman zaman toplantılar yaptılar, kendileri çaldılar, kendileri oynadılar. Yeni İl Başkanımız İsmail Altınöz, bu işi rayına sokacaktır.” ifadelerinde bulundu.

FETÖ’cü olduğuna yönelik daha önce bir takım iddiaların ortaya atıldığı yönündeki bir soruyu ise Çayşı, “ Biz FETÖ ile mücadele ederken, Timurçin Saylar ve ekibi bize ‘ Bu size mi kaldı FETÖ’cülerle mücadele’ diyen adam. Timurçin Saylar KASİAD’ın ikinci başkanı. KASİAD’ın birinci başkanı içeride, ikinci başkanı dışarıda. Ya içerideki yanlış, ya dışarıdaki yanlış. Benim ve ailemin en ufak bir bağlantısı olsaydı birileri beni çoktan içeriye attırmıştı. Aldığımzı nefesi bile saymaya başlamışlar. FETÖ ile ilgili savcılıkça verilen hiçbir bağı yoktur diye kağıtta verilmiştir. Daha önce şikayet edilmiştim. Yenice Belediyemizde de işçisi memuru dahil FETÖ’cü hiç bir kişiye de rastlanılmamıştır. Benim de Yenice Belediyesinin de alnı açıktır, piru paktır” diye cevapladı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 04 Temmuz 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@