banner464

Başkan Hazinedar: “siyaset Millete Hizmet Etmek İçin Bir Araçtır”

CHP’li siyasiler, Fatsa Dayanışma ve Kültür Derneği’nde dernek üyeleriyle bir araya geldi. Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, siyaset millete hizmet etmek için bir araç olduğunu belirterek, “Bir şeyde siyasi kavga ne kadar kötüyse,...

Başkan Hazinedar: “siyaset Millete Hizmet Etmek İçin Bir Araçtır”

CHP’li siyasiler, Fatsa Dayanışma ve Kültür Derneği’nde dernek üyeleriyle bir araya geldi. Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, siyaset millete hizmet etmek için bir araç olduğunu belirterek, “Bir şeyde siyasi kavga ne kadar kötüyse,...

14 Aralık 2014 Pazar 12:33
44 Okunma
Başkan Hazinedar: “siyaset Millete Hizmet Etmek İçin Bir Araçtır”
CHP’li siyasiler, Fatsa Dayanışma ve Kültür Derneği’nde dernek üyeleriyle bir araya geldi. Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, siyaset millete hizmet etmek için bir araç olduğunu belirterek, “Bir şeyde siyasi kavga ne kadar kötüyse, siyasi rekabet de o kadar değerlidir” dedi.

Cumhuriyet Halk Partili (CHP) siyasiler Fatsa Dayanışma ve Kültür Derneği’nde dernek üyeleriyle bir araya geldi. Etkinliğe, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, CHP İstanbul Milletvekilleri Faik Tunay, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ve eşi Fatsa Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Özlem Hazinedar, eski Gaziantep Belediye Başkanı Celal Doğan ve dernek üyeleri katıldı.

Etkinlikte bir konuşma yapan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, hemşehri derneklerinin en önemli görevinin memleketinden taşıdığı değerli kentin kimliğine aykırı düşmeyecek şekilde devam ettirmek olduğunu belirtti.

Başkan Hazinedar, siyasette zarafet ve nezaketin kaybolduğuna dikkat çekerek, "AK Parti Sinop Milletvekili sayın milletvekilimizin sayın Engin Altay’ı ne kadar kıskandım bilemezsiniz. Engin Altay’ın yine Kadir Topbaş’ın ve Bülent Arınç’ın bir AK Partili belediyenin standını ziyaret ederken, AK Partili milletvekilinin ‘Efendim burada da CHP’li var oraya gidelim’ şeklinde nezaketini inanın o kadar duygulandım ve üzüldüm ki, Türk siyasetinde bu nezaket ve zarafet önemli, çünkü son yıllarda bunu kaybettik. Sonuç olarak toptan olarak o Erdal İnönü ile Turgut Özal’ın o atışmaları bile şimdi ne kadar güzel hafızalarda yer ediyor. Önemli olan şu, siyaset millete hizmet etmek için bir araçtır. Bunu bir kavga aracı haline getirmek o kadar yanlış ki, hem diyoruz ki Allahın rızası inanan insanlar için milletin rızasında gizlidir. Millete ne kadar hizmet edersen ve onların yüzünü güldürürsen, o kadar öbür dünyanın köprüsünü inşa ediyorsun. Bir şey de siyasi kavga ne kadar kötüyse, siyasi rekabet de o kadar değerlidir. Rekabet değerleri varsa kaliteyi getirir” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Faik Tunay da, “AK Partili, CHP’li, MHP’li, ÖDP’li hiç kimsenin ayrımını yapmadan Hazinedar’ın yaptığını yapmaya çalışıyorum. Maalesef bizim partimizde bazı insanlar bunu kabullenemiyorlar. Aynı onu ve beni kabullenemedikleri gibi. CHP var olmak ve iktidar olmak istiyorsa, hiç kimse kusura bakmasın bizim gibi insanların burada artması gerekiyor. Sabahın 6’sında kalkıyorum ve özellikle partili olmayanların yanına gidiyorum. Bir yere gittiğimiz zaman diyorlar ki, ‘Efendim 40 yıllık bir partilimiz var onu ziyaret edelim. CHP’linin kahvehanesine, derneğine gidelim.’ Tabi ki gidelim onların elini öpmek hatırını sormak bizim vazifemiz ama bizden olmayanların kalbini kazanırsam, onların oyunu alırsam kazanırım. Yoksa körler sağırlar birbirini ağırlar” ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ise, derneklerin dayanışma için çok önemli olduğuna dikkat çekerek, "Neredeyse İstanbul’da her köyün derneği var. Bu büyük bir dayanışma ortamı sunuyor. İnsanların birbirini hatırlamasına, bu büyük ortam içerisinde bir destek sunuyor” şeklinde konuştu.

Etkinliğin sonunda bir kapanış konuşması yapan Fatsa Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Özlem Hazinedar ise, “Buraya gelen bu günü paylaşan siyasi, dernek başkanları ve muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. Bu bir dizi etkinliğin basamağıydı. Bunun amacı yaklaşan genel seçimler öncesinde vatandaş ve siyasilerimizi bir araya getirmek noktasında bir STK olarak bir enstrüman oluşturabilmekti” diye konuştu.

Yorumlar