banner464

Beşiktaş Belediye Başkanı Hazinedar, Chp’yi Ziyaret Etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Türkiye’nin en önemli ve en iyi belediyecilik hizmetini CHP’li belediyelerin verdiğini söyledi.İstanbul Beşiktaş Belediye Başkanı Avukat Murat Hazinedar,...

Beşiktaş Belediye Başkanı Hazinedar, Chp’yi Ziyaret Etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Türkiye’nin en önemli ve en iyi belediyecilik hizmetini CHP’li belediyelerin verdiğini söyledi.İstanbul Beşiktaş Belediye Başkanı Avukat Murat Hazinedar,...

27 Kasım 2014 Perşembe 20:22
20 Okunma
Beşiktaş Belediye Başkanı Hazinedar, Chp’yi Ziyaret Etti
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Türkiye’nin en önemli ve en iyi belediyecilik hizmetini CHP’li belediyelerin verdiğini söyledi.

İstanbul Beşiktaş Belediye Başkanı Avukat Murat Hazinedar, ’Batıdan Doğuya Kardeş Belediyeler Projesi’ kapsamında geldiği Malatya’da CHP İl Teşkilatını ziyaret etti. Ziyarette konuşan CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP olarak 2015’te yerel yönetimlerin başarısıyla başarılarını artıracaklarını söyledi. Ağbaba, Türkiye’nin en başarılı belediye başkanlarının CHP’li belediyeler olduğunu kaydederek, "Türkiye’de ilkleri gerçekleştiren belediyeler, CHP’li belediyeler. Maalesef bizim eksikliğimiz bunları anlatmakta çok yeterli değiliz. Eğer bu başka bir siyasi partinin elinde olsaydı, çok daha fazla büyütebilirdi. CHP’li belediyeler, başta Beşiktaş olmak üzere birçok il ve ilçemizde çok yeni hizmetler yapıyorlar. Sadece asfalt yapmıyorlar. Övünerek söylemek isterim ki, Türkiye’nin en önemli ve en iyi belediyecilik hizmetini biz veriyoruz. Bu hizmetlerimiz, 2015 seçimlerinde bize yol gösterecek ve bizim referansımız olacaktır. Sosyal demokratların, CHP’lilerin kentleri yönettikleri gibi ülkeyi de yöneteceklerini herkesin bilmesini istiyorum" dedi.

"SOSYAL DEMOKRATLARIN EN ÖNEMLİ NOKTASI BİZE EMANET EDİLDİ"

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, sosyal demokratların en önemli noktasının kendilerine emanet edildiğini belirtti. Hazinedar, Beşiktaş’ın İstanbul’un kalbinde çok önemli bir nokta olduğunu ifade ederek, "Tarihiyle, insanıyla, coğrafyasıyla, yeşiliyle, Aziz Atatürk’ün milli mücadeleyi başlattığı nokta olan Beşiktaş, hem biz bu kadim topraklarda yaşayan insanlar olarak hem de İstanbul’un boğaza, denize, sahile ulaşan en güzel noktasında belediye başkanlığı yapıyorum. Bu anlamda büyük bir sorumluluğu da taşıyorum. Bu seçimlerde bize çok daha büyük bir sorumluluk yüklendi. Hem CHP hem de Türkiye açısından Beşiktaş halkı bir rekora imza attı. Bu rekor benim ya da sadece CHP’lilerin rekoru değil, bu rekor aynı zamanda Atatürkçülerin, onun bu topraklarda yeşerttiği geleceğe ve çağdaş uygarlığa dair bir büyük ifadenin rekorudur" diye konuştu.

"BEŞİKTAŞ, ÇOK DEĞERLİ VE ÖZEL BİR YER"

Beşiktaş’a dair, belediyecilik olarak sosyal demokrat belediyecilik, özgürlükçü sosyal demokrasi hedefine uygun olarak siyasi tarihe önemli izler bırakacak birçok projeyi hazırladıklarını dile getiren Hazinedar, 400 bin metrekare olan yeşil alanı, bir yıl içerisinde 640 bin metrekare yeşil aktif alana taşıdıklarını kaydetti. Hazinedar, bir yıl içerisinde yüzde 60’a yakın aktif yeşil alanı sadece Beşiktaş’ın değil İstanbul’un kullandığı, yaşadığı ve mutlu olduğu aktif yeşil alan haline getirdiklerini belirtti. Beşiktaş’ın çok özel ve değerli bir yer olduğuna dikkat çeken Hazinedar, "Herkesin hayatında bir Beşiktaş vardır. Ya Beşiktaş’ın maçını seyredip, takımını tutarken ya da rakipken hayatınızda Beşiktaş vardır. Türkiye’de Süper Lig’de armasında Türk bayrağı taşıyan tek kulüp Beşiktaş’tır. Yani Beşiktaş, herkes için biraz vardır. Bunu da temsil eden bir kişi olarak sorumluluğumu biliyorum. Beşiktaş, sadece Beşiktaşlıların değil. Beşiktaş’ın değerlerini Türkiye’ye taşıyamazsak, 100. yılında cumhuriyeti kutlarken, kutlu bir kutlama olmayacaktır" ifadelerini kullandı.

"ÖRGÜTÜMÜZÜ MOTİVE ETTİ"

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, ziyaretinden dolayı Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’a teşekkür ederek, "Beşiktaş Belediyesini, Hekimhan ve Arguvan Belediyelerine kardeş belediye olarak ilan ettik. Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın enerjisi ve heyecanı, belediyelerimize desteği yanında, örgütümüzü de ciddi anlamda motive etmiştir" dedi.

Yorumlar