banner464

Beyşehir'de bin 300 kişi emeklilere yönelik konut istedi

Beyşehir'de bin 300 kişi emeklilere yönelik konut istedi

03 Mart 2016 Perşembe 09:52
18 Okunma
Beyşehir'de bin 300 kişi emeklilere yönelik konut istedi

KONYA (AA) - Beyşehir İlçe Belediyesi’nin ilçe genelinde yaşayan emeklileri konut sahibi yapmak amacıyla başlattığı projeye emeklilerden yoğun ilgi geldi.

Ev sahibi olmak isteyen emekliler için belediyenin başlattığı toplu konut projesi çalışmasına ilçe genelinde bin 300 kişi ön talep başvurusunda bulundu.

Beyşehir Birlik Muhtarlar Derneği Başkanı Faruk Koçer ile beraberindeki mahalle muhtarları, TOKİ’nin emeklilere yönelik yapacağı toplu konutlar için yapılan ön talep formlarını Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun’a teslim etti.

Belediye Başkanı Özaltun, makamında yaptığı açıklamada, "emekliye ikinci bahar projesi" kapsamında Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından 17 ilde toplam 4 bin 354 konut inşa edilmesi için ön talepler alındığını anımsatarak, bu iller arasında Konya’nın da yer aldığını kaydetti.

Beyşehir'de yaşayıp herhangi bir ev sahibi olmayan emeklilerin uygun imkanlarla konut sahibi olabileceğini belirten Özaltun, şunları kaydetti:

"Beyşehir nüfusu artarken konut açığı da doğuyor. Gerek TOKİ Başkanlığımız, gerekse müteahhitlerimizle ilçemizdeki konut açığını giderme noktasında çalışıyoruz. Bu noktada devletimizin hayata geçirmiş olduğu yatırımlar var, destekler var. Beyşehir’de hayata geçirilecek ikinci etap TOKİ konutları için inşallah önümüzdeki günlerde ihale yapılacak. Bunun yanısıra özellikle emeklilerimizden de bize çok büyük talepler gelmeye başladı. Bunun üzerine Beyşehir Belediyesi olarak bir çalışma başlattık, meclis üyelerimiz, sivil toplum kuruluşları ile toplumun farklı kesimleriyle biraraya gelerek istişarelerde bulunduk. Beyşehir Birlik Muhtarlar Derneğimizle de bu konuyu değerlendirdik. Bu talepler üzerine derneğimiz ve bünyesindeki muhtarlarımız Belediyemize destek olarak mahallelerindeki vatandaşlarımızın bu yöndeki talepleri ile ilgili olarak birebir anket çalışması yaptılar, ön başvuru formlarının doldurulması noktasında yardımcı oldular" dedi.

Özaltun ayrıca yapılan başvurularla ilgili olarak önümüzdeki günlerde TOKİ Başkanlığına bir ziyaret gerçekleştirileceğini de sözlerine ekledi.

Yorumlar