banner597

Çaldıran Öğretmenevinde onarım çalışması

Van’ın Çaldıran Belediye Başkanlığı tarafından öğretmenevinde bakım ve onarım çalışması başlatıldı.Çaldıran Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince yapılan incelemenin ardından, öğretmenevinde bakım ve onarım yapılmasına...

banner491
Çaldıran Öğretmenevinde onarım çalışması
banner567

Van’ın Çaldıran Belediye Başkanlığı tarafından öğretmenevinde bakım ve onarım çalışması başlatıldı.

Çaldıran Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince yapılan incelemenin ardından, öğretmenevinde bakım ve onarım yapılmasına ihtiyaç olduğunu tespit ettiler. Özellikle çatısının tamamen çürüyerek kullanılamaz hale gelmesinden dolayı değişimin gerektiğinin tespitinin ardından çalışmalara başlandı.

Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dundar, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün öğretmenevinin bakıma ihtiyacı olduğunu bildirmesi üzerine inceleme başlatıldığını belirterek, “Öğretmenevinin özellikle bin 250 metrekare olan çatısının tamamen çürümüş ve kullanılamaz hale geldiği tespit edildi. İlçemizde 60 yataklı olan ve öğretmenlerimizin barındığı bir yerdir. Burada kayıtsız kalamazdık. Belediye olarak hemen çatısının değişimine karar vererek yapımına başlandı. Kısa sürede bitirilmesini hedefliyoruz. İlçemizde eğitim veren öğretmenlerimiz, geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitimini zor şartlarda vermekteler. Onların rahatını sağlamak için elimizden gelebilecek her türlü fedakarlığı yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz" dedi.
banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner600

banner590

banner591