Çaldıran’da tarım ve hayvancılık masaya yatırıldı

Van’ın Çaldıran ilçesinde tarım ve hayvancılık alanlarında verimliliğin arttırılması için toplantı yapıldı.Tarım ve hayvancılık alanlarında verimliliğin arttırılması için düzenlenen toplantıya Van Büyükşehir Belediyesi Tarımsal...

banner491
Çaldıran’da tarım ve hayvancılık masaya yatırıldı
banner567

Van’ın Çaldıran ilçesinde tarım ve hayvancılık alanlarında verimliliğin arttırılması için toplantı yapıldı.

Tarım ve hayvancılık alanlarında verimliliğin arttırılması için düzenlenen toplantıya Van Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Daire Başkanı Harun Tutar, Çaldıran Belediye Başkan Yardımcısı Alp Şevket Aksoy, Çaldıran Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü teknik personelleri katıldı. Çaldıran Belediyesinde gerçekleşen toplantıda tarımsal arazilerde ve hayvancılığın daha kaliteli verim elde edilmesi ile ilgili 2018 yılında yapılacak olan tarımsal sulama kanalları ve hayvan içme suları projeleri konular ele alındı. Yapılan toplantıda DAP Daire Başkanlığınca Kuyucak Mahallesinin projesi kabul edilirken, projesi tamamlanırken Hangedik, Toprakseven, Demircik mahallelerinin projeleri tamamlanarak sulama tesislerinin 2018 yılı yazında hayata geçirileceği belirtildi.

Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dundar, ”Çaldıran ilçemiz tarihiyle ünlü olduğu kadar Çaldıran ovası ile de ünlüdür. İlçemizde geçmiş yıllara oranla hayvancılık bitme noktasına gelmiş bulunmaktadır. Hayvanların meralarda su ihtiyacının karşılanması ve tarım arazilerinin sulandırılması için 2018 yılında yapılması gereken projeler ele alınarak ilçemizde tarım ve hayvancılık alanlarında verimliliği arttırmaya yönelik çalışmalar yapıyoruz. Van Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Daire Başkanı ile yapılan toplantıda 2018 yılında yapılacak olan tarımsal sulama kanalları ve hayvan içme suları projeleri konular ele alınarak yazın başlamasıyla bu projeleri hayata geçirmek olacak. İlçemizde tarım ve hayvancılık alanlarında verimliliğin arttırılması ile istihdamın arttırılmasına da katkı sunabileceğini düşünüyorum. İlçemizde üretim artarsa vatandaşlarımızın refah seviyesi yükselir bu anlamda belediye ve kaymakamlık olarak halkımızın yanındayız ne gerekiyorsa yapıyoruz yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner612

banner590