banner629

Çankırılı gençlerden ABD’ye tepki

ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımaya hazırlanmasına Çankırı’dan da tepki gösterildi.TÜGVA ve Çankırı Karatekin Üniversitesi Öğrenci Konseyi tarafından basın açıklaması yapıldı. Hoca Ahmet Yesevi Camisi bahçesinde...

banner491
Çankırılı gençlerden ABD’ye tepki
banner567

ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımaya hazırlanmasına Çankırı’dan da tepki gösterildi.

TÜGVA ve Çankırı Karatekin Üniversitesi Öğrenci Konseyi tarafından basın açıklaması yapıldı. Hoca Ahmet Yesevi Camisi bahçesinde toplanan bir grup genç, ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması ile ilgili açıklamalarını protesto etti. Grup adına TÜGVA üyesi Abdulhalim Ercoşgun açıklamada bulundu.

“Bir yandan gönül coğrafyamıza ölümler yağdırılırken bir yandan da kutsallarımız çiğnenip topraklarımıza el uzatılmaktadır” diyen Ercoşgun şunları söyledi: “Hadsizliğin, saldırganlığın ve hukuksuzluğun geldiği son nokta olarak Siyonizmin bu devirdeki kullanışlı piyonu Trump aracılığıyla ilk kıblemiz Kudüs’ümüzü işgalci İsraillilerin Siyonist emelleri doğrultusunda başkent ilan etme cür’etinde bulunmuşlardır. İlk kıblemizin bulunduğu Filistin 1948 yılından beri yüzlerce yıllık Büyük İsrail Projesi çerçevesinde adım adım işgal altına alınmıştır. TV’lerde naklen Müslüman semtleri bombalanırken, masum kadınları, erkekleri, çocukları dünyanın gözü önünde cami avlusunda katledilirken bunu yapan işgalci güruhu ‘şımarık’lıkla nitelendirip şirin göstermeyi alçaklık olarak nitelendiriyoruz. İslam’ın ilk kıblesinde dahi ezan-ı Muhammedi’nin yasaklanması, son olarak da Kudüs’ün işgalci Siyonistlerin başkenti olarak ilan edilmesi cüretinde bulunmuş bir eşkıya ordusuna karşı dik duruşun bir Müslüman için namus meselesi olduğunu tüm İslâm âlemine hatırlatıyoruz. Âlem-i İslam’ı reel politik kaygılardan arınarak, Amerika’dan, İsrail’den değil Allah’tan korkmaya ve ona teslim olmaya çağırıyoruz. Artık ümmetin prangalarından kurtulması ile Filistin’in özgürlüğüne kavuşması aynı çizgiye gelmiştir. Şimdi, İslam coğrafyası üzerinde yeni üretilen silahların tatbikatının yapılmasına göz yuman, kimseye hesap verme gereği duymadan çocukları öldürülen, kadınlarının namuslarına tecavüz edilen, ilk kıblesine el uzatılan İslam dünyasının mensuplarına sesleniyoruz; daha neyi bekliyorsunuz? Daha ne kadar kendi kardeşlerinize, ümmetin meselelerine sağır, dilsiz kalacak; görmezden geleceksiniz? Filistin dar bir coğrafyada bulunan bir takım insanların meselesi değil; tüm İslam âleminin namusudur."

Basın açıklaması sırasında tekbirler ve Kudüs lehine sloganların atıldı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner654

banner653

banner612

banner590