banner659

Cankurtaran Geçidi’nde kar başlamadan sürücüleri el ilanları ile uyarılarda bulundular

Artvin’i Karadeniz sahiline bağlayan Hopa Dağı Cankurtaran Geçidi’nde bölgede beklenen şiddetli kar yağışı öncesinde trafik ekipleri sürücülere kış şartlarında uyulması gereken kuralları içeren el ilanları dağıttılar.690 rakımlı...

banner491
Cankurtaran Geçidi’nde kar başlamadan sürücüleri el ilanları ile uyarılarda bulundular
banner567

Artvin’i Karadeniz sahiline bağlayan Hopa Dağı Cankurtaran Geçidi’nde bölgede beklenen şiddetli kar yağışı öncesinde trafik ekipleri sürücülere kış şartlarında uyulması gereken kuralları içeren el ilanları dağıttılar.

690 rakımlı Hopa Dağı Cankurtaran Geçidi’nde araçlarına zincir veya kış lastiği sürücüler buzlanma nedeniyle her kış yolda kalırken, Artvin Bölge Trafik Şube Müdürü Sefer Yerebakan, benzer manzaraların yaşanmaması için Cankurtaran İstasyon Kontrol Şubesi’nde görevli amir Selami Tokdemir ile yoldan geçen araçları durdurarak sürücülere kış şartlarına uyulması gereken kuralları içeren el ilanları ile uyarıda bulundular.

Uyarıların ardından yöredeki İsrafil Yavuz isimli bir esnaf kara kovan balını tepsiye doldurduğu karın üstüne tereyağı ile eritilmiş balı dökerek kar helvası yaparak önce trafik ekiplerine sonra yoldan geçen sürücülere ikram etti.

Süpriz uygulama sonrası şaşkınlıklarını gizlemeyen sürücüler, uyarı nitelikli el ilanlarına ve hem de ilk defa tattıkları kar helvası ikramı için teşekkürlerini dile getirdiler.

Trafik ekipleri, bölgede ilerleyen saatlerde ve özelikle gece boyu kar yağışı etkili olacağından, sürücülere, zincirsız ve kış lastiksiz yola çıkmamaları konusunda uyarıda bulunuyor.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner654

banner653

banner612

banner658

banner590