banner464

Cihanbeyli'de asfaltlama çalışmaları sürüyor

Cihanbeyli'de asfaltlama çalışmaları sürüyor

10 Mart 2016 Perşembe 12:45
27 Okunma
Cihanbeyli'de asfaltlama çalışmaları sürüyor

KONYA (AA) - Cihanbeyli'ye bağlı Taşpınar ve Karabağ mahallelerinde asfaltlama ve alt yapı çalışmalarına başlayan ekipler çalışmalarını sürdürüyor.

Belediye ekipleri asfaltlama çalışmalarını yaparken, eş zamanlı olarak da Yeniceoba ve Kırkışla mahallelerinde yerlere kilitli taş döşeme çalışmalarını sürdürüyor.

Göreve geldiklerinden itibaren 150 bin metrekare alana kilitli taş döşediklerini ifade eden Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale, “2016 yılında da asfaltlama ve alt yapı çalışmalarımızın olacağını söylemiştik, Taşpınar-Cihanbeyli ve Karabağ-Cihanbeyli yollarında çalışmalarımıza başladık. Kırkışla ve Yeniceoba mahallelerimizde de kilitli taş çalışmalarımı başlattık, hız kesmeden devam ediyoruz. İlçemizin hiçbir mahallesini ayırt etmeksizin çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.

Konya Büyükşehir belediyesinin de bölgede etkin bir şekilde çalışmalarına devam ettiğine vurgu yapan Kale, ”İlçe merkezinde kanalizasyon çalışmalarını tamamladık. Büyükşehir belediyemiz tarafından prestij yolların yapımı devam ediyor. Hanımlar lokalinin kaba inşaatı tamamlanmış durumda, yazın açılışını yapmayı planlıyoruz. Cihanbeyli, yeni Büyükşehir yasası ile birlikte Konya Büyükşehir Belediyesinden yatırım olarak en büyük payı alıyor. Cihanbeyli’de yaptıkları çalışmalardan ötürü Başkanımız Tahir Akyürek beyefendiye teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Anahtar Kelimeler:
TaşEkiplerKilitli
Yorumlar