banner877

banner919

banner990

banner957

banner722

Çin'in Ankara Büyükelçisi Yu Hongyang Niğde'de:

- "Çin, Türkiye ile ekonomik işbirliği yapmaya hazırdır. Biz zaten bugün itibarıyla Türkiye'nin en büyük üçüncü ticari ortağı konumundayız"

GENEL 18.12.2015, 14:43
37
Çin'in Ankara Büyükelçisi Yu Hongyang Niğde'de:
banner762

NİĞDE (AA) - Çin Halk Cumhuriyeti'nin Ankara Büyükelçisi Yu Hongyang, Çin'in Türkiye'nin en büyük üçüncü ticari ortağı olduğunu belirterek, "Çin, Türkiye ile ekonomik işbirliği yapmaya hazırdır" dedi.

Büyükelçi Yu Hongyang, beraberinde bazı iş adamları ile Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğanziyaret etti.

Yu Hongyang, burada yaptığı açıklamada, Türkiye'nin her yerini görmek istediğini, Çinli firmaların Niğde'de yatırım yapmaları halinde ne gibi avantajlarının olduğunu görmek için ziyaret düzenlediklerini söyledi.

Çin Halk Cumhuriyeti'nin son 20 yılda gayri safi milli hasılasını kat kat artıran bir ülke konumuna geldiğini aktaran Yu Hongyang, "Türkiye de yine son yıllarda önemli gelişmeler yaşayan, gelişimini sağlayan bir ülkedir. Çin, Türkiye ile ekonomik işbirliği yapmaya hazırdır. Biz zaten bugün itibarıyla Türkiye'nin en büyük üçüncü ticari ortağı konumundayız" ifadelerini kullandı.

Yu Hongyang ve Çinli iş adamlarının ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Akdoğan da Çin ile yatırım yapmaktan mutlu olacaklarını söyledi.

Niğde'nin ekonomik, ticari ve coğrafi özellikleri konusunda bilgi veren Akdoğan, "Niğde'de yatırım yapmak isteyen her yatırımcıyı ve firmayı belediye olarak destekliyoruz" dedi.

Türkiye'de yatırım yapmak isteyen yatırımcılar için bölgelere ayrılmış teşvik sistemi olduğuna işaret eden Akdoğan, "Ülkemiz teşvik bakımından 6 bölgeye ayrılmıştır. 5. ve 6. bölgelerdeki iller en çok teşvik alan illerdir. Niğde, ülkemizde 5. bölgede teşvik alan bir ilimiz ve Güneydoğu illerinden sonra en çok teşvik alan şehrimizdir. Bu bakımdan Niğde’ye yatırım yapmak daha avantajlıdır" diye konuştu.

Akdoğan, ziyaretin anısına Yu Hongyang'a el dokuması kilim, Yu Hongyang da Akdoğan'a vazo hediye etti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 30 Kasım 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@