Cuma pazarını 42 yıldır duayla açıyorlar

Burdur’da Pazar Mahallesi’nde Cuma günleri kurulan semt pazarı, 42 yıldır Ulu Cami’den okunan duayla açılıyor.Burdur’da Pazar Mahallesi’nde Cuma günleri kurulan semt pazarında 42 yıllık gelenek devam ettiriliyor. Esnafın iyi kazanç...

banner491
Cuma pazarını 42 yıldır duayla açıyorlar
banner567

Burdur’da Pazar Mahallesi’nde Cuma günleri kurulan semt pazarı, 42 yıldır Ulu Cami’den okunan duayla açılıyor.

Burdur’da Pazar Mahallesi’nde Cuma günleri kurulan semt pazarında 42 yıllık gelenek devam ettiriliyor. Esnafın iyi kazanç sağlaması, vatandaşların da iyi alışveriş yapabilmesi dileğiyle Ulu Cami’nde yapılan duaya, hem esnaf hem de müşteriler eşlik ediyor.

Esnafın ve vatandaşların duadan memnun olduğunu belirten Ulu Cami Müezzini Halil Özer, "Cuma günleri kurulan semt pazarımızda 1976 yılından buyana pazarcımız tezgahını açtıktan sonra duamızı yapıyoruz. Saat 09.00’da duamızı okuduktan sonra esnafımız ve vatandaşımız duamıza eşlik ediyor. Ardından da alışveriş başlıyor. Bu geleneğimizi sürdüreceğiz" dedi.

Esnaf Adem Ongun ise "Uzun zamandır pazarımızı duayla açıyoruz. Esnaf olarak çok memnunuz. Burdur’da 7 pazarımız var. Keşke 7 pazarımızı da duayla açabilsek. Uygulamanın devam etmesini istiyoruz" ifadelerini kaydetti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner612

banner590