banner464

Cumhurbaşkanı’ndan Karamanlı Müdüre Ziyaret

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'daki terör saldırısında yaralanan Karamanlı Çevik Kuvvet Şube Müdürü Kayhan Şahan'ı ve diğer polis memurlarını Bezmialem Hastanesi'nde ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı’ndan Karamanlı Müdüre Ziyaret

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'daki terör saldırısında yaralanan Karamanlı Çevik Kuvvet Şube Müdürü Kayhan Şahan'ı ve diğer polis memurlarını Bezmialem Hastanesi'nde ziyaret etti.

12 Aralık 2016 Pazartesi 12:05
4674 Okunma
Cumhurbaşkanı’ndan Karamanlı Müdüre Ziyaret
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'daki terör saldırısında yaralanan Karamanlı Çevik Kuvvet Şube Müdürü Kayhan Şahan'ı ve diğer polis memurlarını Bezmialem Hastanesi'nde ziyaret etti. Ziyarette konuşan Erdoğan, “Bunlar yanlarına kalmayacak, daha ağır bedeller ödeyecekler. Bizi bunlarla korkutmayı falan hedefliyorlarsa, biz öyle korkup meydanı bu alçaklara, bu kahpelere bırakacak kadar alçalmadık” dedi.
Erdoğan, Beşiktaş'taki terör saldırısında yaralananları Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ziyaret ettikten sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı, bu hastanede yoğun bakımda iki kişinin tedavisinin sürdüğünü ve şuurlarının açık olduğunu anlatan Erdoğan, kısa zamanda yoğun bakımdan çıkıp, odalarına geçeceklerini söyledi. Erdoğan, özetle şunları söyledi: “Haseki'dekiler bizleri umutlandırdı, rahatlattı. Buradakileri yaralılarımızı iyi gördüm. Kendileri de zaten bunu ifade ediyorlar.
“MEYDANI BU KAHPELERE BIRAKACAK KADAR ALÇALMADIK”
Saldırıda 38 şehit, 155 yaralı olduğunu hatırlatan Erdoğan, “Terör belasıyla mücadelede bir defa milletimin, halkımın sonuna kadar bu mücadeleyi sürdüreceğimizden şüphesi olmasın. Eğer bizi bunlarla korkutmayı falan hedefliyorlarsa biz öyle korkup meydanı bu alçaklara bu kahpelere bırakacak kadar alçalmadık. Biz bu yola kefenlerimizi giyerek çıktı. Biz şehadet makamına ermeyi, şereflerin en yücesi olarak kabul etmiş bir inancın mensuplarıyız. Bundan çekinmek diye bir şey söz konusu değil. Bu vatan bir defa bu vatanın gerçek anlamda sahiplerinindir. Bunların bu vatanda en ufak bir hissesi, payı söz konusu değildir. Bunlar bu vatana yönelik bir aşkları yok” diye konuştu.
“BUNLAR YANINA KALMAYACAK, DAHA AĞIR BEDELLER ÖDEYECEKLER”
Beşiktaş Bursaspor maçında görevli polislerin taraftarları huzurlu şekilde evlerine gidebilmeleri için çalıştığını hatırlatan Erdoğan, “Bir milli görevi yerine getiriyorlar. Bunlar kalleşçe otobüslerine dönmek üzere hazırlıklarını yapan bu genç aslanlarımıza, çevik kuvvet mensuplarına bomba ile saldırıyorlar, içimizi sızlatan tablo ile karşı karşıya kalıyoruz. Tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Bunlar yanına kalmayacak, daha ağır bedeller ödeyecekler” ifadelerini kullandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan saldırının gerçekleştirildiği bombanın cinsi ile ilgili bir soru üzerine ise, “Bütün incelemelerini yapıyorlar, bu incelemeler bittikten sonra bunların cinsi nedir, bundan sonra bunlar tabii ki el yapımı bombaların değişik şeyleri var. Nedir ne değildir incelemeler yaptıktan sonra detaylı açıklamalar yapılacak” şekline konuştu.
 
 
 
 
Son Güncelleme: 12.12.2016 12:10
Yorumlar