banner877

banner919

banner928

banner990

banner957

banner722

Derbent, Büyükşehir Yasası ile gelişiyor

Büyükşehir Yasası’nın hayata geçirilmesiyle birlikte Konya’nın Derbent ilçesine Cumhuriyet tarihinin en önemli yatırımları yapıldı.Kentte hayal olarak nitelendirilen Aladağ Kayak Merkezi projesi Büyükşehir Yasası’yla birlikte anlam...

GENEL 15.01.2018, 14:44
68
Derbent, Büyükşehir Yasası ile gelişiyor
banner762

Büyükşehir Yasası’nın hayata geçirilmesiyle birlikte Konya’nın Derbent ilçesine Cumhuriyet tarihinin en önemli yatırımları yapıldı.

Kentte hayal olarak nitelendirilen Aladağ Kayak Merkezi projesi Büyükşehir Yasası’yla birlikte anlam kazandı. Derbent’in mevcut bütçesiyle tamamlanamayacak olan projeler, Konya Büyükşehir Belediyesi’nin de desteğiyle tamamlanabilecek. Birinci etapta yaklaşık 20 milyon liraya mal olacak mekanik ve günü birlik tesislerin oluşturulması için Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de yoğun çaba sarf ediyor.

Konya’ya değer katacak projeye destekleri için Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e teşekkür eden Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar, tesislerin yapılabilmesi için Başkan Akyürek’in yoğun mesai harcadığını ifade etti. Acar, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Akyürek, Aladağ Kayak Merkezi projesinin hazırlanma aşamasından itibaren gelişmeleri yakından takip ediyor. Başkanımız, Aladağ’ın ‘Turizm Merkezi’ kabul edilmesiyle birlikte gerekli destekleri vereceğini ifade etti. ‘Ne gerekiyorsa yapacağız’ dedi. Bu açıklamalar başta Derbent halkı olmak üzere bütün Konyalıları heyecanlandırdı. Çünkü Derbent’e yapılacak olan Kış ve Doğa Sporları Tesisi, yalnızca ilçeye hizmet vermeyecek. Bütün Konyalı vatandaşlarımız Aladağ’da bu hizmetlerden faydalanma imkanı bulacak. O yüzden Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Akyürek, projeyi Konya’nın projesi olarak görüyor. Bu da bizi mutlu ediyor. Tahir Akyürek’e desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah başkanımızın da desteğiyle tesislerimiz tamamlanacak ve Konya’nın dev projesi hayata geçirilecek. Böylece Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önemle üzerinde durduğu Büyükşehir Yasası ile Derbent de kazanmış olacak. Büyükşehir Yasası’nı Türkiye’de en iyi uygulayan da Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Akyürek’tir” dedi.

Önümüzdeki kış mevsiminde Aladağ Kayak Merkezi’nde Büyükşehir Belediyesi ve hükümet desteğiyle kış sporları faaliyetlerine başlanacağını dile getiren Hamdi Acar, Konya’nın İç Anadolu Bölgesi’nde önemli bir kayak merkezine kavuşacağını dile getirdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 06 Temmuz 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@