DÜ’de palyatif bakım ünitesi hizmete girdi

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Kalp Hastanesi bölümünde palyatif bakım ünitesi hizmete girdi.Dicle Üniversitesi tarafından ‘Hastaların yaşamına yıllar değil, yıllarına yaşam katmak’ sloganı ile yapılan 13 yataklı palyatif...

banner491
DÜ’de palyatif bakım ünitesi hizmete girdi
banner567

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Kalp Hastanesi bölümünde palyatif bakım ünitesi hizmete girdi.

Dicle Üniversitesi tarafından ‘Hastaların yaşamına yıllar değil, yıllarına yaşam katmak’ sloganı ile yapılan 13 yataklı palyatif bakım ünitesi düzenlenen açılış töreni ile hizmete girdi. Açılış törenine Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talip Gül, Dicle Üniversitesi Hastaneleri Başhekim Vekili Prof. Dr. Ali Kemal Kadiroğlu, hastaneye yönetimi ve çalışanlar katıldı. Gül ve Kadiroğlu’nun açılış kurdelesini kesmesinin ardından protokol hastaları ziyaret ederek durumları hakkında bilgi aldı.

Daha sonra basın mensuplarına bilgi veren Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talip Gül, üniversitelerinde palyatif bakım merkezinin açılışını yaptıklarını söyledi. Prof. Dr. Gül, “Palyatif bakım merkezi yaşlı, onkolojik ve nörolojik hastalarda çıkabilen ve kronik seyreden komplikasyonların bakımı için yapılan bir ünitedir. Tabi ki bu hizmetleri yapmak sağlık camiası için çok önemlidir. Bu hastaların evlerde tedavi görme imkanı yok, hasta için hasta sahipleri için imkansız. Dolayısıyla böyle bir merkezi geçen seneden itibaren kurmayı planlamıştık. Bu sene merkezi açmak nasip oldu. Birçok üniversitede palyatif bakım ünitesi yok. Sağlık Bakanlığı kendi bünyesinde, eğitim ve araştırma hastanelerinde palyatif bakım merkezlerini açmışlardı ama onların da yatak kapasiteleri çok düşük. Bu bölüm hastalara çok önemli hizmetler verecektir. Şu anda gerçekten hizmete muhtaç birçok hasta bu merkezde yatıyor, tedavi görüyor. Hastaların memnuniyetini duymak beni çok mutlu etmiştir” dedi.

Konuşmaların ardından Gül ve beraberindekiler, çalışanlarla sohbet etti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner612

banner590