banner877

banner919

banner928

banner990

banner957

banner722

Engelliler için üniversitede film gösterimi

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) İletişim Fakültesi Sinema Salonu’nda engelliler için ’Cennetin Rengi’ filminin gösterimi yapıldı.Kısa süre önce hizmete giren İletişim Fakültesi Sinema Salonu kentte yaşayan görme, işitme ve bedensel...

GENEL 15.01.2018, 15:34
36
Engelliler için üniversitede film gösterimi
banner762

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) İletişim Fakültesi Sinema Salonu’nda engelliler için ’Cennetin Rengi’ filminin gösterimi yapıldı.

Kısa süre önce hizmete giren İletişim Fakültesi Sinema Salonu kentte yaşayan görme, işitme ve bedensel engelli vatandaşları ağırladı. Engelliler sinema salonunda ’Cennetin Rengi’ adlı filmi izledi. Engelliler Birimi Koordinatörü Prof. Dr. Recep Toparlı yaptığı açıklamada,"Şehrimizde yaşayan görme, işitme ve bedensel engellilerle engelli dostları İletişim Fakültesi Sinema Salonu’nda film izleyecekler. İzlenecek film hem görme engelliler hem işitme engellilerin seyredebileceği bir şekilde yapılmış. Onlara göre uyarlanmış." dedi.

Bedensel Zihinsel Engelli ve Engelli Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Halil Geçkil ise,"Bize bu imkanı sağlayan Rektörümüz Prof. Dr. Alim Yıldız hocama, Prof. Dr. Recep Toparlı hocama çok teşekkür ederim. Daha önce Cumhuriyet Üniversitesi’nde böyle bir şey yoktu. Üniversite bünyesinde faaliyet gösteren CENGEL birimi sayesinde biz engellilere yönelik faaliyetler yapılmaktadır." ifadelerini kullandı.

İşitme Engelliler Derneği Başkanı Mustafa Epik de,"Biz işitme engelliler olarak çok fazla sinemaya gidemiyorduk. Sinemalarda işaret dilli ve alt yazılı filmler olmadığı için maalesef filmleri pek anlayamıyoruz. Böyle güzel bir programı hazırlayanlara teşekkür ederim." diye konuştu.

Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Engelliler Komisyonu Başkanı Selman Devecioğlu da," Üniversitemizin bizlere film izlettirmesi gerçekten çok mutlu edici. Çünkü bugün engellilerin hepsi bir arada. Birimiz görme engelli, birimiz işitme engelli, birimiz yürüme engelliyiz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 06 Temmuz 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@