banner464

Erbakan Vakfı Kayseri Şubesi açılışı

KAYSERİ (AA) - Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan, "Milletvekili adaylığımla ilgili, Erbakan hocamızın 40-50 sene kurmaylığını yapmış, birlikte bu davaya hizmet etmiş büyüklerimizin görüşlerini, fikirlerini...

Erbakan Vakfı Kayseri Şubesi açılışı

KAYSERİ (AA) - Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan, "Milletvekili adaylığımla ilgili, Erbakan hocamızın 40-50 sene kurmaylığını yapmış, birlikte bu davaya hizmet etmiş büyüklerimizin görüşlerini, fikirlerini...

08 Şubat 2015 Pazar 16:50
82 Okunma
Erbakan Vakfı Kayseri Şubesi açılışı

KAYSERİ (AA) - Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan, "Milletvekili adaylığımla ilgili, Erbakan hocamızın 40-50 sene kurmaylığını yapmış, birlikte bu davaya hizmet etmiş büyüklerimizin görüşlerini, fikirlerini alıp değerlendirmelerimizi yapacağız" dedi.

Erbakan, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı Kayseri Şubesinin açılışı sonrasında yaptığı açıklamada, resmi olarak 40 ilde 40 şubeye ulaştıklarını, 20 ilde ise temsilcilerin belirlenmesine rağmen resmi temsilcilik verilmediğini, dolayısıyla fiilen 60 ilde teşkilatlanmalarının oluştuğunu söyledi.

"Türkiye'nin, Anadolu'nun dört bir yanında Erbakan ismi duyulduğunda, rahmetli Erbakan hocamızın yapmış olduğu hizmetlerden, hayatı boyunca sürdürdüğü mücadeleden dolayı büyük bir teveccüh, ilgi ve muhabbet görüyoruz" diyen Erbakan, "Dolayısıyla birçok yerde insanlarımız kendiliğinden Erbakan Vakfını oluşturuyor, temsilcilerini belirliyor, bize temsilcilik verin diye başvuruyor. Tümevarım yöntemi olarak söyleyebileceğimiz tabandan tavana bir teşkilatlanma gerçekleşmiş oldu. Bizim de tahmin edemeyeceğimiz şekilde 60 ilde ciddi bir ekip oluştu" şeklinde konuştu.

Erbakan Vakfı'nın ilmi çalışma ve tebliğ vakfı olduğunu dile getiren Erbakan, ilmi çalışma kısmının "ilim meclisi" tarafından yürütüleceğini ifade etti.

Bir gazetecinin "Milletvekili adayı olacak mısınız?" sorusu üzerine Erbakan, şunları kaydetti:

"Erbakan hocamızın ismine olan teveccüh ve ilgiden dolayı milletimizin teveccühü, ilgisi, talebi var. Özellikle İstanbul, Konya, Kocaeli'nde. Hatta Doğu Anadolu'daki bazı illerde Erbakan hocamıza insanların sevgisi, muhabbeti var. Vefa borcunu ödemek istediklerini ve ben denizin Meclis'e o ilden gönderilmesiyle böyle bir vefa borcunu ödeyeceklerini her zaman ifade ediyorlar. Böyle bir şey düşünürsek destek olacaklarını söyleyip teveccüh gösteriyorlar. Biz de tabii hem şahsım hem de Erbakan ailesi olarak kendilerine müteşekkiriz. Bütün milletimize bu kadirşinaslığından dolayı teşekkür ediyoruz fakat şu anda tam bir karar vermiş değiliz. Müzakelerimiz, istişarelerimiz devam ediyor. Milletvekili adaylığımla ilgili, Erbakan hocamızın 40-50 sene kurmaylığını yapmış, birlikte bu davaya hizmet etmiş büyüklerimizin görüşlerini, fikirlerini alıp değerlendirmelerimizi yapacağız. İnşallah milletimiz, İslam alemi ve bizler için hayırlısı olur. Allah pişman etmesin."

Erbakan, herhangi bir kişinin Meclis'teki 550 koltuktan birini kazanmasının veya kendisinin milletvekili seçilmiş olmasının önemli olmadığını belirterek, "Önemli olan; Milli Görüş zihniyetine yol açılacak olması, Milli Görüş zihniyetinin 40-50 sene boyunca ortaya koymuş olduğu ve özellikle son dönemde Ortadoğu'da yaşanan olaylarla ne kadar haklı olduğunun ortaya çıktığı, projelerinin, çözüm önerilerinin, Milli Görüş fikriyatının, Erbakan hocamızın söylemlerinin yeniden Meclis'e taşınabilmesi ve bunların uygulanabilmesi için yol açılmasıdır" diye konuştu.

"Aday olursanız hangi iller size daha yakın geliyor?" şeklindeki soruya ise Erbakan, aday olabileceği çok il olduğunu çünkü merhum babası Necmettin Erbakan'ın Anadolu'yu köy köy, belde belde gezdiğini söyledi.

Anadolu'da gittikleri en ücra yerlerde bile Necmettin Erbakan ile ilgili bir hatıraya rastladıklarını anlatan Erbakan, şöyle devam etti:

"Gittiğimiz her yerde hiç ummadığımız ücra köşelerde 'falan sene Erbakan hocamız buraya gelmişti, kahvehanede konuşma yapmıştı, bize misafir olmuştu, namaz kılmıştı' diye anılarla, hatıralarla karşılaşıyoruz. Erbakan hocamız, Anadolu'da her yere imzasını atmış. Mesela Bingöl'de orada yaptığı konuşmada Kürt kardeşlerimizin haklarını savunduğu için cezaya çarptırılmış, siyasi yasağa maruz bırakılmış. Dolayısıyla Bingöl'ün önemli bir manası var Erbakan ismi ve Milli Görüş açısından. Yine Bayburtlular kendisini çok seviyor ve her gittiğimizde bizi görülmemiş sevgi ve ilgiyle bağırlarına basıyorlar. Bayburt biliyorsunuz son 10 senede Milli Görüş'ün en yüksek oy aldığı birkaç ilden birisi oldu. Diğer taraftan Kocaeli, Milli Görüş hareketinin son 10-12 senede en yüksek oyu aldığı 2-3 ilden birisiydi. Erbakan Vakfı olarak da en yaygın, en güçlü teşkilatımız Kocaeli'nde. Dolayısıyla bu özelliğiyle Kocaeli de ön plana çıkıyor. Diğer taraftan İstanbul, İslam aleminin baş şehri, İslam aleminin merkezi. 'Dünyanın başkenti' diye Erbakan hocamız her fırsatta bahsederdi. Sultan Fatih'in, Eba Eyyub-el Ensari'nin şehri. Dolayısıyla İstanbul da bizler için son derece önemli ama dediğim gibi henüz tam net karar verilmiş değil. İnşallah yapılan istişarelerle, müzakerelerle hayırlı bir karar almayı Allah nasip eder."

Yorumlar