banner464

Eskişehir'den kısa kısa

- Kedi evlerinin sayısı artıyor

Eskişehir'den kısa kısa

- Kedi evlerinin sayısı artıyor

21 Şubat 2016 Pazar 17:28
23 Okunma
Eskişehir'den kısa kısa

ESKİŞEHİR (AA) - Prof. Gazi Özdemir'in öncülüğünü yaptığı sokak kedilerine barınma evleri bağış kampanyası amacına ulaştı.

Odunpazarı Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, sokak kedilerinin barınıp beslenmesi için barınak yapma fikri devam ederek 8 barınak daha hazırlandı.

Hazırlanan kedi barınma evleri Kurtuluş Mahallesi Şehit Nedim Emekçi Parkı, Gökmeydan Mahallesi Ulus Caddesi, Sümer Mahallesi Saim Günal parkı, Yıldıztepe Mahallesi Şehit Polis Selahattin Orak Parkı, Büyükdere Mahallesi Ali Çetinkaya Parkı, Odunpazarı Kurşunlu Külliyesi yanı ve Kırmızıtoprak Mahallesi Kanlıkavak Parkı'na yerleştirilerek anahtarları sahiplerine teslim edildi.


- Kadına yönelik şiddet anlatıldı

Odunpazarı Belediyesi Kadın ve Aile Müdürlüğü, bilinçli kadın, bilinçli toplum sloganıyla çalışmalarını sürdürüyor ve kadınlara yönelik eğitim çalışmalarına devam ediyor.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, kadınlara yönelik verilen eğitimler kapsamında son olarak Kadın ve Aile Müdürlüğü binasında "Kadına Şiddet" konulu eğitim düzenlendiği belirtildi.

70 kadının katıldığı eğitimde Betül Duman'ın, kadına yönelik şiddet, şiddet türleri, toplumsal cinsiyet eşitliği, toplumda kadının rolü gibi konular hakkında bilinçlendirme çalışması yaptığı ifade edildi.

Yetkililer bu tür eğitimlerin devam edeceğini kaydetti.

- "Yaşam Boyu Sağlıklı Beslenme" semineri

Eskişehir Kent Konseyi Çevre Sağlık Çalışma Grubu tarafından "Yaşam Boyu Sağlıklı Beslenme" konulu seminer düzenlendi.

Kent Konseyi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salon'da yapılan seminere katılımı yoğun olduğu belirtildi.

Yoğurt, süt, beyaz et gibi yiyecekler sayesinde sağlıklı beslendiği zannedildiğini anlatan Dr. Yavuz Dizdar, "Kimse bilmiyor ki o gıdaların doğal olmayanları sağlığımızı mahvediyor. Endüstriyel ürünler mikropsuz olmakla övünüyorlar ancak dünyanın en sağlıklı besini olan anne sütü dahi mikroorganizma içeriyor. Endüstri, ürünün raf ömrünü uzatabilmek için ürünleri aşırı yüksek sıcaklık (UHT), çok yüksek basınç gibi işlemlere tabi tutuyor. Böylece süt, ayran ve yoğurt ekşimiyor, yumurta kokuşmuyor. Ancak bu uygulamalar vücudumuz için çok gerekli olan süt, yoğurt, yumurta gibi gıdaların besleyici değerini yani faydalandığımız kısmını yok ediyor" ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler:
Eskişehir
Yorumlar