banner629

FETÖ'cüler Düdüklenmiş

FETÖ davalarında örgüt elemanlarının kendi aralarında yaptığı yazışmalarda örgüte bağış yapan iş adamlarını keriz olarak değerlendirdiği ortaya çıktı.

banner491
FETÖ'cüler Düdüklenmiş
banner567

Odak Gazetesi Muhabiri Ahmet Sarlık’ın haberine göre, Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülmekte olan FETÖ davalarında örgüt elemanlarının kendi aralarında yaptığı yazışmalarda örgüte bağış yapan iş adamlarını keriz olarak değerlendirdiği ortaya çıktı.

Fetullahçı Terör Örgütü, Paralel Devlet Yapılanması  (FETÖ/PDY) Silahlı Terör Örgütüne üye olma suçlaması hakkında kamu davası açılan tutuklu sanık Ferhat Karışıray’ın karar davası önceki gün görüldü.  Karışıray mahkeme tarafından 7 yıl, 11 ay hapis cezasına çarptırıldı,

“DÜDÜKLEEEEEE…”

Duruşmada Mahkeme Başkanı sanığın terör örgütünün gizli haberleşme ağı ByLock içeriklerinden bir bölümünü yüzüne karşı okudu. 25.12. 2015 tarihinde sanığın örgüte bağlı Özel Eğitim kurumunda çalışan FETÖ üyesi E.K. ile yaptığı yazışmada iş adamı tarafından örgüte bağlı okullarda okuyan öğrenciler için bankaya yatırdığı 15 bin TL’nin çekilmesi için yaptığı yazışmada yardım yapan iş adamı için “Düdükleeeeee ayaküstü. Kredi kartıma son verdim artık” ifadesini kullandığı ortaya çıktı.

“KARI HİMMETİ ÇIKAR”

Topluma kendilerini dine hizmet eden kişi gösteren ancak yaptıkları ile uyguladıkları farklı olan ahlaksızlıklarını kendi aralarında oluşturdukları gizli haberleşme programı ByLock’da ortaya koyan FETÖ’cü Ferhat Karışıray, E.K. ile yaptığı yazışmanın devamında, “Valla herkese atıyorum. Abaza diye adın çıkacak. ByLock’tan herkese yazalım. Himmet yapalım. Karı himmeti çıkar belki bir yerden” dediği ortaya çıktı.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2018, 14:08

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner654

banner653

banner612

banner658

banner590