banner877

banner919

banner990

banner957

Son Dakika
banner722

Fikret Onhan’a Önemli Görev!

Bayındır Memur-Sen 7. Olağan Genel Kurulu Ankara’da geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Gerçekleşen genel kurulda genel merkez yönetimine seçilen Karaman Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği eski İl Müdürü Fikret Onhan, genel başkan vekili olarak görevlendirildi.

GENEL 15.08.2022, 15:16 15.08.2022, 15:19
897
Fikret Onhan’a Önemli Görev!
banner762

Bayındır, İnşaat ve Köy Hizmetleri Hizmet kolunda yetkili sendika olan Bayındır Memur-Sen 7. Olağan Genel Kurulu Ankara’da geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı ve Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Soner Can Tufanoğlu’nun güven tazelediği Genel Kurul’da genel merkez yönetimine seçilen Karaman Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği eski İl Müdürü Fikret Onhan, genel başkan vekili olarak görevlendirildi. Genel Kurul’da konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen’in kazanımlarını hatırlatarak “Birkaç kişiyle başlayan yolculuğumuzda Türkiye’nin en büyük konfederasyonu olan ve 11 hizmet kolunda yüzlerce kazanım elde etmiş bir emek örgütüne dönüştük. Kamu görevlileri ne aldıysa altında yeri, teri, imzası ve emeği olan bir teşkilat burası... Başkasının ne dediğine hiç aldırmadık. Bizim sendikacılığımız diğerlerine göre değil değerlerine göre sendikacılık yapıyoruz. Biz bu ülke için kendimize yakışanı yapıyoruz. Anadolu’nun kabul görmüş değerlerini baştacı yaparak, milletin özlem duyduğu standartları adım adım yükselterek Türkiye’nin en büyük emek örgütü haline geldik” diye konuştu.

Memur-Sen’in demokratikleşme yolunda atılan adımların önemli bir taşıyıcısı olduğunu belirten Yalçın, toplumun beklediği kazanımlar için verilen mücadelelerde teşkilat olarak önemli bir rol oynadıklarını ifade ederek “Demokrasi mücadelesi yolunda pek çok kangrenli sorunu geride bıraktık. Katsayı zulmünden tutun da, Milli Güvenlik Dersi adı altındaki eğitimin ruhuna aykırı uygulamalara, üniversite önlerindeki çağ dışı görüntülerden kamusal alan yalanına kadar vesayetçi aymazların tüm tortularını temizleme noktasına, ham demokrasinin tam demokrasi olması konusunda biz hep millet iradesinin yanında olduk” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 04 Ekim 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@