banner464

Gelin adayı takılarla ortadan kayboldu

- Düğün günü nişan töreninde takılan yaklaşık 40 bin lira değerindeki altınlarla kaçtığı iddia edilen gelin adayının yakalanması için jandarma ekipleri çalışma başlattı

Gelin adayı takılarla ortadan kayboldu

- Düğün günü nişan töreninde takılan yaklaşık 40 bin lira değerindeki altınlarla kaçtığı iddia edilen gelin adayının yakalanması için jandarma ekipleri çalışma başlattı

02 Ekim 2015 Cuma 11:59
29 Okunma
Gelin adayı takılarla ortadan kayboldu

NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir’de, düğün günü nişanda takılan takıları alarak kaçtığı ileri sürülen gelin adayının bulunması için çalışma başlatıldı. 

Sanayi Bölgesi'nde işçi olarak çalışan damat adayı Hasan Erdoğdu (25), Merkez İlçe Jandarma Komutanlığına başvurarak, altınları alarak kaçtığını iddia ettiği nişanlısı Kader K. (23) ve ailesi hakkında şikayetçi oldu.

Merkeze bağlı Göre beldesinde yaşayan Erdoğdu, şikayet dilekçesinde, bir düğünde tanıştıkları Kader K'nın yaklaşık 40 bin liralık altınları alarak kaçtığını ileri sürdü.

Hasan Erdoğdu, gazetecilere yaptığı açıklamada, en mutlu gününün hüzne dönüştüğünü söyledi.

Kader K. ile Şanlıurfa'da yapılan törenle nişanlandıklarını belirten Erdoğdu, şöyle konuştu:

"Nişanda yüzüklerimiz takıldı. Epeyce bir masraf yaptım. Ardından düğünün kısa sürede yapılmasını istediler. Nevşehir’e döndükten hemen sonra düğün hazırlıklarına başladık. Şanlıurfa’dan geldiler ve burada da kına gecesi yaptık. Düğünün yapılacağı gün ise kardeşim ve kendi kardeşiyle kuaföre gitti. Burada kardeşimi marketten su alması bahanesiyle kuaförden gönderdikten sonra altınlarla birlikte kaçmış. Sonrasında jandarmaya giderek şikayetçi oldum. 40 bin lira değerinde altın ve elbise almıştım. Allah'tan bulsunlar, yapacak bir şey yok. Düğün günümüz perişan oldu, kepaze olduk."

Bu tür olaylara karşı aileleri duyarlı olmaya çağıran Hasan Erdoğdu, iyi bir araştırmanın ardından düğün hazırlıkları yapmaları tavsiyesinde bulundu.

Damat adayının annesi Meryem Erdoğdu da düğünün yapılmasına az bir süre kala böyle bir olayı yaşadıkları için mağdur olduklarını söyledi.

Yaşadıkları olaydan dolayı büyük üzüntü duyduklarını belirten anne Erdoğdu, "Ortada kaldık ve millete rezil olduk. Bir sürü de paramız gitti. Geline 6 tane bilezik bir de set almıştık. Bunun yanında küpe ve yüzükler var. Yaklaşık 40 bin lira para harcadık. Biz mağdur olduk, başkaları olmasın" dedi.

Baba İsmail Erdoğdu ise kına gecesinin ardından yaşanan olayın önceden kurgulandığına inandıklarını ifade etti.

Yorumlar