banner464

Gölbaşı Belediye Başkanı Duruay 2016 projelerini açıkladı

Gölbaşı Belediye Başkanı Duruay 2016 projelerini açıkladı

17 Şubat 2016 Çarşamba 17:46
21 Okunma
Gölbaşı Belediye Başkanı Duruay 2016 projelerini açıkladı

ANKARA (AA) - Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, 2016 yılında yapılacak yatırım ve projelerle ilgili bilgi verdi.

Duruay, düzenlediği basın toplantısında, 2016 yılının yatırım yılı olacağını söyledi. Bu yıl toplam 70 milyon lira yatırım yapacaklarını kaydeden Duruay, "Bir şehir gönüllerde kurulur diyerek yola çıktık. Devlet imkanlarından en az pay alan Gölbaşı ilçesiydi. Biz bu açığı kapatacağız" dedi.

Duruay, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Konya yolu ve Mogan Gölü'nün ihalesi bu yıl yapılacak. Belediye olarak şehir merkezinde 3 büyük projemiz var. 117 dönümlük arazi üzerine Şafak, Seğmenler ve Eymir mahalleleri ortasında bir şehir parkı yapacağız. İçinde spor alanları, sosyal tesisler, yaşlılar evi, Gölbaşı'nda ilk defa yapılacak macera parkı, dönme dolap evcil hayvan parkı gibi yerler olacak. 7'den 70'e herkes bu şehir parkında gönlünce vakit geçirebilecek. İçinde dumansız piknik alanlarının yanı sıra engelsiz bir park olacak. İnşallah bu sene ihalesini yapıp kazma vuracağız. 2017 yılında da bitirmeyi düşünüyoruz."

Seğmenler Mahallesi'nde sosyal tesisler inşa edileceğini ifade eden Duruay, tesisin 6 bin 500 metrekare büyüklükte olacağını bildirdi. İki ay içsinde ihalesini yapıp 2017 yılında bitirmeyi planladıklarını anlatan Duruay, sözlerin şöyle sürdürdü:

"Zübeyde Hanım Kültür Merkezi yeniden inşa edilecek. Aynı zamanda pazar yeri olacak ve üzerinde çok amaçlı salon, derslikler ve spor merkezi olacak. Altına da 210 araç kapasiteli bir kapalı otopark projemiz var. Eymir Mahallemizde vatandaşlarımızın faydalanacağı bir sosyal tesis yoktu. Sosyal tesisin arazisini maliyeden belediye olarak kiraladık. Bu tesiste kapalı yüzme havuzunun yanı sıra açık büfeler ve kafeteryalar, derslikler, çok amaçlı salon ve altında da otopark olacak. Biz bu projeyi hazırlarken Eymir Mahallesi vatandaşlarımıza sorduk ve onların isteğiyle bu projeyi hazırladık."

Belediye Başkanı Fatih Duruay, bu yıl Ankara mimarisine uygun 5 estetik kültür merkezi yapmayı planladıklarını da açıkladı. İncek Mahallesi'nde 2 bin 300 metrekarelik alana kurulu bir park yapmayı planladıklarını belirten Duruay, "5 mahallemize halı saha kazandırılacak. Taksi duraklarını yenilecek ve tek tip olacak. Önümüzdeki hafta yenileme işlemleri bitmiş olacak. 2015 yılında kendi imkanlarımızla 64 bin ton asfalt atık. 2016 yılında bu rakamı Büyükşehir Belediyemizle 100 bin tona çıkaracağız. 20 bin metrekare kaldırım ile 9 bin 500 metreküp bordür yapmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

Yorumlar