banner464

HOTAMIŞLI; "TÜRKİYE’NİN KALBİNE HAÇLI HANÇERİ SAPLANDI!"

Türkiye Kamu-Sen Ankara’da meydana gelen patlama nedeniyle Türkiye genelinde basın açıklaması yaptı.

HOTAMIŞLI; "TÜRKİYE’NİN KALBİNE HAÇLI HANÇERİ SAPLANDI!"

Türkiye Kamu-Sen Ankara’da meydana gelen patlama nedeniyle Türkiye genelinde basın açıklaması yaptı.

19 Şubat 2016 Cuma 11:01
1001 Okunma
HOTAMIŞLI; "TÜRKİYE’NİN KALBİNE HAÇLI HANÇERİ SAPLANDI!"

Karaman Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Şubesi, Ankara'daki terör saldırısıprotesto etti.

Karaman Vergi Dairesi önünde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başlayan basın açıklamasında Kamu-Sen İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Ziya Hotamışlı; 
“T.C. Devletinin Başkenti Ankara’da:
TBMM, Başbakanlık, Bakanlıklar, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Komuta Merkezinde 200-300 metre yakınlıkta alçakça saldırı yapıldı.28 şehit ve onlarca yaralı. Diyarbakır ve Şırnak’ta 8 asker ve polisimiz şehit oldu.
Bu günlere nasıl geldik? Habur’da başlayan açılım, çözüm süreci vb. adlar verilen bölücü terörle şirinlik yarışı ve uygulanan akıl almaz dış politikanın sonucudur bunlar…
Bu bir terör falan değil apaçık bir Haçlı saldırısıdır. Bu saldırılar; Türk Devletinin varlığı, bağımsızlığı, devletiyle ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne karşı yapılmıştır. Bizi biz yapan bu ortak ve vazgeçilmez hayati değerlerimiz; hiç olmadığı kadar tehdit ve tehlike altındadır.
Milyonlarca Suriyeli hiç bir kayıt kürek yapılmadan ülkemize sığınmacı kılığında girip çıkmaktadır. Mazlum ve masumlara elbette sahip çıkacağız. Ancak dünyada sınırları yol geçen hanına dönmüş başka bir ülke var mıdır?
Haçlı hançeri; Türk milletinin kalbine, Ankara’nın yönetim merkezine saplanmıştır. Acımız çok büyüktür. Hal böyleyken pek çok TV. utanmadan dizi, film, eğlence programı yayınlayabilmiştir. Bu ne utanmazlık, arsızlık ve kepazeliktir?
Güneydoğu, illerimiz, güzelim ilçelerimiz tonlarca bombalarla doldurulmuş, her yer mayın ve tuzaklardan geçilemez olmuştur.
Ülkeyi yönetenlere soruyoruz: Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni böyle mi teslim almadınız, ne hale getirdiniz, nasıl teslim edeceksiniz?
Sözde müttefik ve sahte dost ülkelerin verdiği silah ve her türlü destekle Türk devletine saldırılmaktadır. Türk milleti el ele, yürek yüreğe, omuz omuza vererek Kuvay-ı Milliye ruhuyla bu oyunları bozacaktır. Bu karanlık günler de geçecektir.
Sonuna kadar Türk ordusunun, Türk polisinin ve devletimizin yanındayız. Dualarımız onların zaferle çıkmaları içindir. Yüce Allah’tan devletimize ve milletimize yardım diliyoruz.
Bugün Çanakkale’nin, Kurtuluş Savaşı’nın rövanşı alınmak istenmektedir. Türk Milletini cephede yenemeyen düşman; içimize haçlı tohumları ekmiş, içerden intikamını almak hevesindedir. Ülkemizin her köşesine her gün ana kuzularının şehit tabutları gelmektedir. Şehit vermediğimiz gün neredeyse yoktur. Bu mu istikrar? Akil adam diye Türk Milletini uyutmakla görevlendirilmiş tipler nerede?
Defalarca uyardık. Ama kalpleri mühürlü, gözleri kör, basireti bağlanmışlara, tarih ve devlet şuurundan nasibini almamışlara anlatamadık! “Çözüm sürecini hayvanlar bile anladı” diyenler nerdesiniz, çıkın ortaya?
Türk milletinin aklı başındadır. Satılmış, kiralık ve çakma akıllarınıza muhtaç da değildir.
Türk devletine hendek kazanlar, tuzak kuranlar: o çukurlarda yok olacaktır.
Arap Baharı diye başlayan BOP planının asıl hedefi; Türkiye Cumhuriyeti Devletini yıkmak, parçalamak, Türk milletini de esir etmektir. İslam coğrafyasının tamamını sömürgeleştirmektir.
Şeytanla saf tutulmaz, düşmanla yola çıkılmaz. Hainle pazarlık masasına oturulmaz!
Hükümetimizden isteğimiz şudur:
Derhal tehlikeli maceralardan vazgeçip, ülkemizin devleti ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne kastedenlere anladığı dilden mücadele etmeye, kararlılık ve cesaretle devam etmesidir. Haklı davamızda sonuna kadar arkasındayız.
24 saat içinde 38 şahit verdik, onlarca da yaralı. Yüce Allah’tan şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Tüm şehit, gazi ve yaralılarımızın değerli ailelerine sabır ve metanet diliyoruz.
Türk milletinin başı sağ olsun. Allah; Türk milletini korusun ve yüceltsin.” dedi.

Basın açıklamasının ardından şehitlerimize Fatiha okundu.
 

Son Güncelleme: 19.02.2016 12:01
Yorumlar