banner464

Hüyük'te 5 bin sedir fidanı toprakla buluşturuldu

Hüyük'te 5 bin sedir fidanı toprakla buluşturuldu

29 Şubat 2016 Pazartesi 09:59
26 Okunma
Hüyük'te 5 bin sedir fidanı toprakla buluşturuldu

KONYA (AA) - Hüyük ilçesine bağlı Köşk mahallesinde, muhtarlığın düzenlediği ağaç dikme kampanyasında 5 bin sedir ağacı, ile 270 akasya ve dişbudak fidanı toprakla buluştu.

Köşk Mahallesi Muhtarı Muammer Yeşeri, yaptığı açıklamada, Beyşehir Kaymakamlığı, Hüyük Belediyesi ve Konya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı 4. Bölge Müdürlüğünün de verdiği destekle Köşk Avlak bölgesinde çok sayıda orman fidanını toprakla buluşturduklarını söyledi.

Düzenlenen ağaç dikme kampanyası çerçevesinde bölgeye gelen Hüyük Kaymakamı Bayram Türker, Hüyük Belediye Başkanı Mehmet Şahin'in de fidan dikimi yaptığını belirten Yeşeri, "Mahallemizin yeşil örtüden yoksun çoraklaşmış Avlak bölgesindeki 40 bin metrekarelik alanı ağaçlandırma kararı aldık. Vatandaşlarımızdan gelen bu talep üzerine mahalle muhtarlığı olarak harekete geçerek çalışma başlattık. Bu kapsamda mahalle sakini kadınlarımızın da büyük desteği ile 5 bin sedir, 270 dişbudak ve akasya fidanını toprakla buluşturduk. Bölgeye gelen iş makineleri ile açılan çukurlara dikilen fidanlara sonrasında hem vatandaşlarımız hem de itfaiye görevlilerimizin yardımıyla can suyu da verildi. Ağaç dikme kampanyamıza destek veren ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz" dedi.

Yorumlar