banner464

IC İÇTAŞ Enerji'den 135 milyon liralık tahvil ihracı

IC İÇTAŞ Enerji'den 135 milyon liralık tahvil ihracı

18 Aralık 2015 Cuma 14:37
23 Okunma
IC İÇTAŞ Enerji'den 135 milyon liralık tahvil ihracı

IC İbrahim Çeçen Yatırım Holding iştiraki IC İÇTAŞ Enerji için 75 - 125 milyon TL aralığında çıkılan ihraçta, yatırımcılardan gelen yoğun talep nedeniyle hedeflenenin üzerinde satış yapıldı.

Bu tahvil ihracı, inşaattan enerjiye, turizmden altyapıya kadar birçok alanda faaliyet gösteren IC Şirketler Grubunun da ilk Türk lirası cinsinden özel sektör  tahvil ihracı oldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen IC İÇTAŞ Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Çeçen, şunları kaydetti:

"Türkiye’de enerji sektöründeki lider konumunu güçlendirerek sürdürmeyi hedefleyen grubumuz, banka ve finans kuruluşları nezdinde her zaman kredibilitesi yüksek bir kurum olmuştur. Bu yolda ilerlerken yatırımcı ilişkilerimizi ve fonlama tabanımızı çeşitlendirerek örnek teşkil edecek bir işlemle sermaye piyasalarına da liderlik etmeyi hedefledik. Grubumuzun sermaye piyasalarına ilk adımını attığı bu ihracımızla geniş bir yatırımcı kitlesine yayılmış, kaliteli bir talep kompozisyonu yakalamayı başarmaktan son derece memnunuz."

Zor piyasa şartlarında oldukça başarılı bir işlem gerçekleştirdiklerini vurgulayan Ünlü, "Yatırımcı tabanının IC İÇTAŞ Enerji'ye ilgisi son derece yüksekti. Enerji sektörü için de çok önemli olduğunu düşündüğümüz bu finansman işleminde IC Grubuna destek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz" ifadelerini de kullandı.

Yorumlar