banner464

İngilizce öğretmenlerine "Değerler" semineri verildi

- SEDEP kapsamında İngilizce öğretmenlerine "oyun, drama, değerler eğitimi ve İngilizce öğretimi" semineri verildi

İngilizce öğretmenlerine "Değerler" semineri verildi

- SEDEP kapsamında İngilizce öğretmenlerine "oyun, drama, değerler eğitimi ve İngilizce öğretimi" semineri verildi

15 Şubat 2016 Pazartesi 16:09
22 Okunma
İngilizce öğretmenlerine

KONYA (AA) - Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP) kapsamında İngilizce öğretmenlerine "oyun, drama ile değerler eğitimi ve İngilizce öğretimi“ semineri verildi.

SEDEP kapsamında 2 hafta süren eğitimlerin sonunda, katılımcılara Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar ve Şube Müdürü Şakir Uçar tarafından sertifikaları verildi.

SEDEP öncülüğünde birçok farklı etkinlik gerçekleştirdiklerini ifade eden Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, şunları kaydetti:

“Medeniyetimizin ve kültürümüzün özünü oluşturan değerlerimizin geleceğimizin sahibi olan gençler tarafından benimsenmesi ve geleceğe aktarılması için gayret gösteriyoruz. Gençlerimize değerlerimizi aktarırken eğitimlerinde de onlara katkı sağlayacak projeler geliştiriyoruz. İngilizce eğitimlerinin daha eğlenceli ve anlaşılır bir hale getirilmesi için öğretmenlerimize yönelik gerçekleştirilen eğitim semineri de bunlardan biri."

Öğrencilerin bilgi, beceri ve yeteneklerinin geliştirilmesi ve değer sahibi nesillerin yetişmesi amacıyla aile, okul ve öğrenci işbirliğini organize edebilmek amacıyla birçok etkinliğin gerçekleştiği projede, en önemli unsurlardan biri olan öğretmenlere yönelik eğitim programlarının gerçekleştirildiği belirtildi.

Öğretmenler, İngilizce derslerinin farklı tekniklerle eğlenceli bir şekilde öğrencilere aktarılması, oyun, tiyatro, müzik gibi çeşitli tekniklerle İngilizce eğitiminin gerçekleştirilmesi konularında eğitim aldıklari bildirildi.


Anahtar Kelimeler:
SEDEP
Yorumlar