banner741

banner590

Son Dakika
banner722

İstanbul’daki Suriyeliler, üzerinde ’kırmızı kalp’ bulunan afiş dağıttı

Sakarya’da Suriyeli hamile bir kadının tecavüz edildikten sonra 10 aylık bebeğiyle birlikte öldürülmesinin ardından İstanbul’da yaşayan Suriyeliler sağduyu çağrısında bulundu. Suriyeli grup, Vatan Caddesi’nde ışıkta bekleyen araç...

GENEL 08.07.2017, 16:22
92
İstanbul’daki Suriyeliler, üzerinde ’kırmızı kalp’ bulunan afiş dağıttı
banner762

Sakarya’da Suriyeli hamile bir kadının tecavüz edildikten sonra 10 aylık bebeğiyle birlikte öldürülmesinin ardından İstanbul’da yaşayan Suriyeliler sağduyu çağrısında bulundu. Suriyeli grup, Vatan Caddesi’nde ışıkta bekleyen araç sürücülerine, üzerinde kırmızı kalp bulunan ve "Türkler ve Suriyeliler kardeştir" yazılı afiş dağıttı.

Aralarında Suriyeli Astronot Muhammed Ahmed Faris’in de bulunduğu bir grup Suriye vatandaşı, geçtiğimiz günlerde Sakarya’da Suriyeli Emani Arrahman’ın karnındaki 9 aylık bebeği ve 10 aylık çocuğu ile birlikte öldürülmesinin ardından sağduyu çağrısında bulundu. Suriyelilerin kurduğu Suriye Lemme Derneğinin üyeleriyle birlikte Vatan Caddesi üzerinde açıklamalarda bulunan ünlü Astronot Muhammed Ahmed Faris, Türk halkıyla Suriyelilerin kardeş olduğunu söyledi. Yapılan açıklamanın ardından Suriyeli gençler, kırmızı ışıkta bekleyen şoförlere ‘Türkler ve Suriyeliler Kardeşler’ yazılı etiketle birlikte su dağıttı.

"Suriyelilere karşı Türk kardeşlerimizi tahrik etmeye çalışıyorlar"

Suriyelilere sağduyu çağrısında bulunan Suriyeli Astronot Muhammed Ahmed Faris, "Bizler elimizde kağıt üzerinde bir kalp taşıyoruz. Çünkü kendi kalplerimiz gösteremiyoruz. Bu bir simgedir, bu bizim kalplerimiz simgeliyor. Bizi en içten güzel dilekleriyle karışlayan Türk kardeşlerimize bir sevgi ve saygı simgesidir. Biz şimdi su dağıtacağız. Bu Türk kardeşlerimize sevgimizin bir işaretidir. Biz buradan bütün dünyaya şunu söylemek istiyoruz. Biz burada kardeşlerimizin arasındayız. Türkler bize evlatları gibi sahip çıktı. Türkiye’de geçici bir propaganda var. Suriyelilere karşı Türk kardeşlerimizi tahrik etmeye çalışıyorlar. Ama biz bu propagandaya aldırmıyoruz. Biz sevgimizde ve ilişkimizde Türk kardeşlerimizle bakiyiz. Ankara ve Gaziantep’te yaşanan olaylar geçicidir ve bu ilişkiye zarar vermez" dedi.

"Elimizde belgelerle sabit olan bilgilere göre Türkiye’de Esad’ın ajanları var"

Astronot Faris’in konuşmasından sonra açıklamalarda bulunan Suriye Dernekler Platformu Başkan Yardımcısı Basel Hilam ise, "Bizim elimizde belgelerle sabit olan bilgiler var. Esad’ın eğitilmiş ve bekletilmiş ajanları var. Esad’ın menfaati Türkiye ile ve Türk düşmanlarıyla kesiştiği noktada Esad kendi ajanlarını harekete geçiriyor. Amacı Türk halkını Suriye halkına karşı kışkırtmak ve aralarındaki kardeşlik bağlarını bozmak için uğraşıyor. Temeldeki hedefi ise Suriyelilere tek ev sahipliği yapan ve tek yuva sunan ülkeye zarar vermek istiyor" diye konuştu.
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
30°
açık
Namaz Vakti 19 Eylül 2020
İmsak 05:05
Güneş 06:26
Öğle 12:46
İkindi 16:14
Akşam 18:56
Yatsı 20:12

Gelişmelerden Haberdar Olun

@