banner464

Karaman 27 yıldır il

AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker, Karaman'ın il oluşunun 27. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Karaman 27 yıldır il

AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker, Karaman'ın il oluşunun 27. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

21 Haziran 2016 Salı 08:26
1306 Okunma
Karaman 27 yıldır il
AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker mesajında şu ifadelere yer verdi: “Karaman ilimiz 27 yıl önce 21 Haziran 1989 tarihinde Türkiye’nin 70. ili olma unvanını elde etmiştir. Bugün ilimizin il oluşunun 27. yılını tüm hemşerilerimiz ile birlikte sevinç ve mutluluk içinde karşılıyoruz.
Türk Dili'nin başkenti Mevlana ve Yunus Emre’nin diyarı ve tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan kadim kentimiz Karaman; tarihi, turistik ve kültürel değerleri bakımından büyük bir potansiyele sahiptir. İlimizin sosyal, kültürel ve ekonomik olarak kalkınmasını sağlamak, tarihi zenginliklerinin, turizm potansiyelinin ve tabii güzelliklerinin ortaya çıkartılarak ulusal ve uluslararası arenada tanıtılması ve ilimizin her alanda hak ettiği seviyeye yükseltilmesi ve önemli projeleri hayata geçirerek Karamanımızın bir marka şehir olabilmesi en temel hedefimizdir.
Ülkemiz ve ilimiz için hizmet üretmek, ülkemizin ve ilimizin kalkınması, milletimizin refahı,  huzuru için çalışmak bizler için büyük bir iftihar vesilesidir.
Bu duygu ve düşünceler ile Karamanımızın il oluşunun 27. kuruluş yıldönümünü en kalbi duygularımla kutlar; Karamanımızın İl olma sürecinde, gelişip kalkınmasında ve bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese şükranlarımı sunar, değerli Karamanlı hemşerilerimi saygı ve sevgiyle selamlarım.” dedi. 
 
Yorumlar