banner464

Karateciler Kan Bağışladı

Samsun’da yapılan Türkiye Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası ile eş zamanlı olarak düzenlenen kan bağışı kampanyasında Türkiye Karate Federasyonu yetkilileri ve sporcular kan bağışında bulundu.Türkiye Karate Federasyonu faaliyet...

Karateciler Kan Bağışladı

Samsun’da yapılan Türkiye Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası ile eş zamanlı olarak düzenlenen kan bağışı kampanyasında Türkiye Karate Federasyonu yetkilileri ve sporcular kan bağışında bulundu.Türkiye Karate Federasyonu faaliyet...

22 Kasım 2014 Cumartesi 12:19
20 Okunma
Karateciler Kan Bağışladı
Samsun’da yapılan Türkiye Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası ile eş zamanlı olarak düzenlenen kan bağışı kampanyasında Türkiye Karate Federasyonu yetkilileri ve sporcular kan bağışında bulundu.

Türkiye Karate Federasyonu faaliyet takviminde yer alan ve Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün desteğiyle organize edilen Türkiye Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Şampiyonası’na 52 ilden bin 200 sporcunun katılımı ile yapıldı.

Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nun ev sahipliği yaptığı şampiyona ile eş zamanlı kan bağışı kampanyası organize eden Türkiye Karate Federasyonu, bu kapsamanda Türk Kızılayı ile işbirliği gerçekleştiren ‘ilk federasyon’ olarak tarihe geçti.

Karate camiasının büyük ilgi gösterdiği kampanya kapsamında kan bağışında bulunan Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, amaçlarının farkındalık oluşturmak olduğunu söyledi. Delihasan, "Sporu bir amaç değil, araç olarak görüyoruz. Türkiye Karate Federasyonu olarak madalya ve başarıların yanında sosyal sorumluluk projeleri ile de anılmak istiyoruz. Başarılı olurken aynı zamanda spor dünyasına örnek olacak adımlar atmak istiyoruz” dedi.

Türk karatesinin sosyal sorumluluk projelerine duyarsız kalmadığını vurgulayan Başkan Delihasan, “Ülkemizdeki kan bağışı oranının, nüfus oranımızın çok altında olduğunu biliyoruz. Farkındalık oluşturarak kan bağışının önemine dikkat çekmek için Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanlığı ile işbirliğine gittik. Kan bağışına gösterilen ilgiden dolayı memnuniyet duyuyoruz” diye konuştu.

KESKİN: “İLK KEZ BİR FEDERASYON İLE İŞBİRLİĞİNE GİDİYORUZ”

Türkiye Karate Federasyonu’nun gerçekleştirdiği çalışmanın çok anlamlı ve önemli bir farkındalık olduğunu belirten Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanı Mustafa Keskin, “Türkiye Karate Federasyonu’nu ve bu camiaya mensup sporcu ve antrenörlerimizi, spordaki başarılarının yanında insan hayatı demek olan kan bağışını da bir sosyal sorumluluk projesi hassasiyetiyle görüp, duyarlılık gösterdikleri için kutluyorum. Çok kutlu bir görevi yerine getiriyorlar. Sporda göğsümüzü kabartıyorlar. Bayrağımızı dünyanın dört bir yanında dalgalandırıyorlar. Onlarla gurur duyuyoruz. Bir de bunun yanına insan hayatını, canını esas alıp kan bağışını da eklemeleri, Türk Kızılayı ile bu konuda iş birliği yapmaları çok anlamlı ve önemli bir farkındalık. Bu çalışma, bütün kamuoyuna bir mesajdır” şeklinde konuştu.

“TÜRKİYE’DE İLK KEZ BİR FEDERASYON İLE İŞBİRLİĞİ YAPTIK”

Zaman zaman spor kulüpleri, taraftar grupları, çeşitli kurum ve kuruluşlar ile bu tarz işbirliğine giderek kan bağışı kampanyası gerçekleştirdiklerini söyleyen Mustafa Keskin, “Bu elbette ki hayat mücadelesi veren, yaşam mücadelesi veren insanlarımız için büyük bir katkı oluyor. Ancak Türkiye’de ilk kez bir federasyon ile işbirliğine gidiyoruz. Türk Kızılayı ülkemizin kan meselesini büyük bir oranda çözmüş durumda. İnşallah 2015 yılında bütün Türkiye’nin kan meselesini tamamen halledecek. Bunda da en büyük görev, Türkiye Karate Federasyonu’nun yaptığı gibi kurumsal kimlik taşıyan bütün camialara büyük düşüyor. Bu kadar hayati, kutlu bir konuda duyarlılık gösteren Türkiye Karate Federasyonu’na ve karate camiasına mensup herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yorumlar