banner647

‘Kardeş Şehir’ projesi

İçişleri Bakanlığı himayesinde yürütülmekte olan ‘Kardeş Şehirler’ projesi kapsamında Giresun’dan gelen heyet, Muş’un Malazgirt ilçesini ziyaret etti.İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Kardeş Şehirler’ projesi kapsamında...

banner491
‘Kardeş Şehir’ projesi
banner567

İçişleri Bakanlığı himayesinde yürütülmekte olan ‘Kardeş Şehirler’ projesi kapsamında Giresun’dan gelen heyet, Muş’un Malazgirt ilçesini ziyaret etti.

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Kardeş Şehirler’ projesi kapsamında 20-23 Ağustos tarihleri arasında Giresun’u ziyaret eden Muş heyetinin ardından, şimdide Giresun heyeti kafileler halinde Muş’a geldi. Geceyi Muş’ta geçiren Giresun heyeti, sabah saatlerinde Bitlis’in Ahlat ilçesini ziyaret ettikten sonra Malazgirt ilçesine geldiler. Malazgirt Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Soner Kırlı tarafından karşılanan 150 kişilik heyet, Alpaslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yemekhanesinde yemek yedikten sonra Malazgirt ilçesindeki tarihi yerleri ziyaret etti.

İlçedeki vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanan Giresun heyeti, daha sonra 1071 Zafer Anıtına giderek orada Sultan Alparslan ve askerlerinin Bizans ordusuyla karşılaştığı yerleri görme fırsatı buldular.

Malazgirt kaymakamı Soner Kırlı, Giresun heyetinin ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Muşlu kardeşlerimiz ‘Kardeş Şehirler’ projesi kapsamında 20-23 Ağustos tarihleri arasında Giresun ilimizi ziyaret etmişler. Şimdi Giresunlu kardeşlerimiz Muş ve Malazgirt ilçemize geldi. Burada Malazgirt ilçemizin tarihi yerlerini görme fırsatı buldular. Bizleri ziyaretleriyle onurlandıran Giresun heyetine çok teşekkür ediyorum” dedi.

İçişleri Bakanlığı Kardeş Şehirler Projesi Koordinatörü Ahmet Kürekçi ise, Malazgirt gibi tarihi bir ilçede bulunmaktan son derece mutlu olduklarını belirterek, “İçişleri Bakanlığız tarafından organize edilen ‘Kardeş Şehirler’ projesi kapsamında Muş ve Malazgirt’i gezme fırsatı bulduk. Buradan Bulanık ve Hasköy ilçelerini de ziyaret etme imkânı bulacağız. Malazgirt ilçemizde atalarımız ve dedelerimizin topraklarında olmak ve burada Sultan Alparslan ve askerlerinin şanlı tarihimizi yazdığı toprakları görme fırsatı bulduk. Malazgirt insanı çok sıcakkanlı, bizleri çok iyi ağırladılar. Sayın kaymakam ve tüm Malazgirt halkına teşekkürlerimi sunarım” diye konuştu.

Malazgirt Kaymakamı Soner Kırlı, Giresun Valiliği Yazı İşleri Müdiresi Fatma Karadeniz’e plaket ve Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğlulları’na verilmek üzere hazırlanmış özel yapım Malazgirt 1071 tespihi verdi.

Burada bol bol hatıra fotoğrafı çeken Giresun heyetinin son durağı Malazgirt Kalesi oldu. Malazgirt Kalesi’ni gezen Giresun heyeti, Bulanık ilçesine gitmek için ilçeden ayrıldı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner644

banner612

banner590