Kaymakam Doğramacı, “Kırsal kalkınma ekonomik yatırım hibe programı” toplantısına katıldı

Van’ın Gürpınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı, “Kırsal kalkınma ekonomik yatırım hibe programı” konulu eğitim toplantısına katıldı.Gürpınar Ziraat Odası Başkanlığı tarafından düzenlenen ve ilçedeki çiftçi...

banner491
Kaymakam Doğramacı, “Kırsal kalkınma ekonomik yatırım hibe programı” toplantısına katıldı
banner567

Van’ın Gürpınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı, “Kırsal kalkınma ekonomik yatırım hibe programı” konulu eğitim toplantısına katıldı.

Gürpınar Ziraat Odası Başkanlığı tarafından düzenlenen ve ilçedeki çiftçi ve muhtarların da katıldığı toplantıda konuşan Kaymakam Doğramacı, “Büyük ve verimli topraklara sahibiz. Ama ne yazık ki bu topraklarımızı istenilen düzeyde kullanamıyoruz. İlçemizin sahip olduğu topraklarda sadece mısır ekebilsek, burada yaklaşık 2 bin kişiyi istihdam edebiliriz. Üretemediğiniz için çocuklarınız başka illere gidiyor. DAKA ve DAP ile yaptığımız görüşmeler neticesinde önümüzdeki seneden itibaren tarım arazilerinin “damlama sistemi” ile sulanması için ortak bir çalışma yapmaya karar verdik. Diğer yandan ülkemizde çiftçilere sağlanan destekleri Avrupa ülkelerinde bile göremezsiniz. Ama bu destekleri iyi kullanamıyoruz. Bu konuda iyi niyet çoğu kez suistimal ediliyor. Hep beraber iyi niyetle hareket edelim. Üretmeye daha çok gayret edelim. Çiftçimiz desteklere bağımlı olarak hareket etmemeli. Desteği de arkasına alarak sürdürülebilir bir tarım sürecin içerisine girmelidir. Bu konuda hibeleri iyi değerlendirelim” dedi.

Gürpınar Ziraat Odası Başkanı Faruk Şamiloğlu da kırsal kalkınma konusunda yapılan faaliyetlerden söz etti. Eğitim programı, Yüksek Ziraat Mühendisi Yusuf Taşkın’ın sunumunun ardından sona erdi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner612

banner590