banner464

Kayseri Şeker'den ORAN'a ziyaret

Kayseri Şeker'den ORAN'a ziyaret

16 Mart 2016 Çarşamba 15:29
22 Okunma
Kayseri Şeker'den ORAN'a ziyaret

KAYSERİ (AA) - Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay ve Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş. Genel Müdürü Levent Benli, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) Genel Sekreteri Kamil Taşcı’yı ziyaret etti.

Kayseri Şeker Fabrikası'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, ziyarette ORAN'ın Kayseri Pancar Kooperatifi ve Kayseri Şeker Fabrikası ile tıbbi ve aromatik bitkiler, kooperatife bağlı çiftçilerin tarımını yapabileceği alternatif ürünler konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Tıbbi ve aromatik bitkiler alanındaki çalışmaların yürütülmesi sürecinde Pancar Ekicileri Kooperatifi ve Şeker Fabrikası bünyesinde bulunan tarım, ziraat ve endüstri mühendislerinin de görev alabileceği konusu üzerine görüşüldü.

Şeker fabrikasının Ar-Ge merkezinin ilde ve bölgede tek olması sebebiyle, bölgedeki diğer kamu kurumlarına da örnek teşkil ettiği, Ar-Ge merkezi kurulumu tecrübe paylaşımı toplantıları yapılmasının bölgedeki diğer kurumlara da rehberlik edeceği ve böylelikle bölgenin Ar-Ge kültürünün geliştirilebileceği vurgulandı.

Yorumlar