banner464

Kırıkkale'de 8 ambulans hizmete girdi

KIRIKKALE (AA) - Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Kırıkkale'ye gönderilen 8 ambulans, törenle hizmete girdi. İl Sağlık Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen törende konuşan TBMM Milli Savunma Komisyonu...

Kırıkkale'de 8 ambulans hizmete girdi

KIRIKKALE (AA) - Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Kırıkkale'ye gönderilen 8 ambulans, törenle hizmete girdi. İl Sağlık Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen törende konuşan TBMM Milli Savunma Komisyonu...

27 Nisan 2015 Pazartesi 14:26
57 Okunma
Kırıkkale'de 8 ambulans hizmete girdi

KIRIKKALE (AA) - Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Kırıkkale'ye gönderilen 8 ambulans, törenle hizmete girdi. 

İl Sağlık Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen törende konuşan TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kırıkkale Milletvekili Oğuz Kağan Köksal, eski valilik günlerinin aklına geldiğini belirterek, o zaman böyle sıra sıra ambulansların bulunmadığını söyledi. 

"Her hastanede uydurma bir ambulans, çoğu çalışmaz, çalışsa da yakıtını bulamazdık" diyen Köksal, o günleri yaşayan biri olarak şimdi heyecanlandığını dile getirdi.

AK Parti iktidarının getirdiği güzelliklere ortak olmaktan duyduğu gururu ifade eden Köksal, "Türkiye sağlık hizmetlerinde önemli bir adım attı. Yapılan kamuoyu yoklamalarında vatandaşımızın en çok memnun olduğu alanlardan biri sağlık hizmetleridir. 12 yıl içerisinde sağlıkta büyük bir çağ atlandı ve büyük yenilikler yapıldı. Kırıkkale olarak kişi başına düşen hastane, yatak ve doktor sayısına bakıldığı zaman hep ilk 5'in içerisindeyiz. 12 yılda Kırıkkale'de sağlık hizmetlerine büyük önem verilmiş" dedi.

Vali Ali Kolat da Kırıkkale'nin artık Ankara'ya hasta gönderen il olmaktan çıkıp, Ankara'dan ve çevre illerden hasta kabul eden bir il konumuna geldiğini aktardı.

Kırıkkale Üniversitesi (KÜ) ile koordineli bir şekilde çalıştıklarını belirten Kolat, "Kırıkkale çok hareketli ve 43 ilin geçiş güzergahı üzerinde bir yer. Trafik oldukça yoğun ve bazı dönemlerde 30-35 bin araç geçiyor. Maalesef kazalar da oluyor. Bu anlamda tam donanımlı ambulansların hizmete girmesi son derece önemli olmuştur. Bu vesileyle hükümetimize ve Sağlık Bakanlığı'na teşekkür ediyorum" diye konuştu.

İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Uzun ise TÜİK tarafından yapılan "Sağlık Hizmetlerinden Memnuniyet" anketinde Kırıkkale'nin Türkiye 3'üncüsü olduğunu kaydederek, Sağlık Bakanlığı tarafından haftalık olarak yayınlanan acil sağlık hizmetlerinin performans kriterlerine göre 2 haftadır Türkiye birincisi olduklarını vurguladı.

Teknik donanımlı ve yol vermeyen araçların plakalarının tespit edilmesini sağlayan kamera sistemine sahip ambulanslar, yapılan duaların ardından hizmete sunuldu. Ambulanslardan 4'ünün merkezdeki, 3'ünün ise ilçelerdeki acil sağlık hizmet istasyonlarında, birinin de KÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'nde kullanılacağı kaydedildi.

Törene, AK Parti Kırıkkale milletvekili adayları Ramazan Can ve Abdullah Öztürk, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, KÜ Rektörü Prof. Dr. Ekrem Yıldız ile çok sayıda davetli katıldı.  

Tören sonunda katılımcılar, eski ve yeni ambulansların bulunduğu resim sergisini gezdi.

 

Yorumlar