banner636

Kurt: “Duygularımızı çiçeklerle ifade ediyoruz”

Çiçek Sepetinin yetkilisi Enis Kurt, çiçeklerin anlamlarına göre tercih edildiğinde duyguları en iyi ifade edebilecek yardımcılar olduğunu söyledi.Çiçek Sepetinin yetkilisi Enis Kurt, insanların genelde duygularını yansıtamamaktan yakındığını...

banner491
Kurt: “Duygularımızı çiçeklerle ifade ediyoruz”
banner567

Çiçek Sepetinin yetkilisi Enis Kurt, çiçeklerin anlamlarına göre tercih edildiğinde duyguları en iyi ifade edebilecek yardımcılar olduğunu söyledi.

Çiçek Sepetinin yetkilisi Enis Kurt, insanların genelde duygularını yansıtamamaktan yakındığını ve farklı yollar aradıklarını dile getirdi. Kurt, “Bu durumda en çok kullanılan yardımcı çiçekler. Çiçekler anlamlarına göre tercih edildiğinde duyguları en iyi ifade edebilecek yardımcılardır” dedi. Aşkı yansıtan tek çiçeğin kırmızı güller olmadığını da ifade eden Kurt, herkese her çiçeğin alınmayacağını bu sebeple çiçeklerin anlamlarının bilinmesi gerektiğini belirtti.

“Özür dilemek isteyenlerin en iyi dostu lilyumlar”

Beyaz renkleri ile güven aşılayan lilyumların özür dileme duygusunu içtenlikle yansıttığını belirten Kurt, “Güllerle birlikte sıkça kullanılan lilyumların güzel kokuları sebebi ile de oldukça etkili. Alçak gönüllülüğü ve sadakati menekşeler yansıtırken; kırgınlıkları, üzüntüyü ve beklenti içinde olmayı kelimelere döken çiçek ise sarı karanfillerdir” diye konuştu.

“Seni seviyorum diyen birçok çiçek var”

Eğer çiçeklerin dilini kullanarak sevginizi haykırmak istiyorsanız elinizde bol miktarda seçenek bulunduğunu anlatan Kurt, “ Hepimizin de bildiği gibi kırmızı güller tutkulu aşkı anlatmakta çok başarılılar. Saflık, temizlik ve anlayışı yansıtan laleler de sevgiyi ifade etmekte en az güller kadar etkili. Öte yandan her rengi ayrı bir anlam ifade eden karanfiller de sevgiyi anlatmada oldukça sık kullanılıyor. Beyaz karanfiller saf ve temiz sevgiyi ifade ederken kırmızı karanfiller de şefkatli sevgiyi dile getiriyor” açıklamalarında bulundu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner612

banner590